14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, священник Віталій Горзов звершив літургію для української православної діаспори у м. Бейрут на парафії святого Іоанна Хрестителя. За богослужінням молилися не лише вихідці з України, але й з Росії, Румунії, Молдови, Білорусі.

В той самий день у приміщенні єпархіального управління Бейрутської митрополії відбулась зустріч священника Віталія Горзова з митрополитом Бейрутським Ілією (Антіохійська Православна Церква). Священник передав митрополиту Ілії вітання та слова підтримки від предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія у зв’язку з трагічною ситуацією, яка склалася у м. Бейрут після вибухів, що мали місце 4 серпня 2020 року. Також митрополиту Ілії була передана частина зібраних єпархіями УПЦ (МП) пожертв на відновлення храму святого великомученика Георгія (Ашрафіє, Бейрут), що зазнав значних руйнувань від згаданих вибухів у порту Бейрута.

15 жовтня співробітник ВЗЦЗ УПЦ відслужив літургію для української діаспори у храмі на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці в Жаль Ель Діб (Бейрут).

17 жовтня священник Віталій Горзов з пастирською місією відвідав місто Сайда (у Євангелії згадується під іменем Сидон), де у храмі на честь святителя Миколая Чудотворця у співслужінні диякона Максима Сабах (Антіохійська Православна Церква) звершив літургію, після якої поспілкувався з українцями, що взяли участь у богослужінні. За богослужінням також молилися: декан Богословського факультету Баламандського університету архімандрит Яків (Халіль) і настоятель Подвір’я Руської Православної Церкви у Бейруті архімандрит Філіпп (Васільцев).

В неділю, 18 жовтня, священник Віталій Горзов звершив літургію на парафії святого Іоанна Хрестителя в Бейруті. 20 жовтня священник повернувся на Батьківщину.

Нагадаємо, Синод УПЦ (МП) 17 серпня 2020 року прийняв рішення оголосити у всіх єпархіях збір коштів для надання допомоги братній Антіохійській Православній Церкві. 4 серпня у Бейруті, столиці Лівану, стався масштабний вибух у порту, внаслідок якого утворився кратер діаметром 200 метрів. Внаслідок катастрофи загинули сотні людей, тисяч травмовані, сотні тисяч залишились без житла.

Теги: