«Ім'я Церкви не є ім'я поділу, але єдності», - йдеться в документі, опублікованому офіційним сайтом Російської архієпископії Московського Патріархату. "Сторони не мають один до одного претензій, ні юридичних, ні матеріальних", пов'язаних з розподілом храмів, що раніше входили в єдину Російську архієпископію (екзархат) Константинопольського Патріархату.

"Кожна з громад колишнього екзархату самостійно прийняла рішення про те, щоб належати до Архиєпископії (зберегла свій юридичний статус, незважаючи на зміну Патріархату) або ж до Гальської митрополії", - наголошується в угоді.

Автори документа запевняють, що вони повністю примирилися і "гарантують братське церковне співіснування громад різних митрополій в Європі". Вони закликали свої клір і паству пробачити один одного і відновити єдність.

Угода стала першим документом такого роду, що підписаний ієрархами Московського і Константинопольського Патріархатів після офіційного розриву спілкування між ними з боку РПЦ у 2018 році через питання визнання автокефалії ПЦУ. З боку РПЦ документ підписав митрополит Дубнинський Іоанн.


Теги: