«Сто років – це ціла епоха, сотні науковців та викладачів, тисячі підготовлених студентів. За цей період Університет декілька разів змінював своє місце розташування, але жодного разу не змінював мети свого існування – сформувати зрілу, освічену особистість, яка вміє шанувати своє духовне і культурне коріння», – мовиться у привітальному листі.

«Складаємо вдячність Господу Богу за те, що провадив, благословляв, посилав добрих працівників для цього всесвітньовідомого навчального закладу», – написав предстоятель УГКЦ.

Він відзначив, що в цей день Університет втішається прекрасним професорським складом, який представлений викладачами з різних країн світу. Багата бібліотека дає можливість студентам черпати знання з автентичних джерел, які на сьогодні мають велику цінність. Місце розташування УВУ в серці Баварії, у Мюнхені, є сприятливим простором для формування українського духу поза межами України. Адже багато студентів, здобувши освіту в Україні, їдуть поглиблювати її до Західної Європи.

«Ваш ювілей – це також нагода скласти плани на майбутнє, щоб гідно відповісти на виклики, які стоять перед вами сьогодні. При цьому ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку та допомогу», – запевнив Святослав.

Університет складається з трьох факультетів: державних та економічних наук, філософського факультету та факультету україністики. Рішенням Міністерства освіти Баварії № XI 60710 від 16 вересня 1950 року, УВУ наділений правом надавати наукові ступені маґістра, доктора та габілітованого доктора.

Наближаючись до свого столітнього ювілею, Університет динамічно розвивається й успішно продовжує свою діяльність, плекаючи високі ідеали академічної свободи й професіоналізму, слугуючи містком порозуміння між Україною та Німеччиною, Україною та США, Україною і Європою та науковим світом загалом.

Теги: