У засіданні взяли участь керівники організацій: Ярослава Хортяні, Ліліана Грекса, Вікторія Штефуца, посол Любов Непоп. Однією з важливих тем зустрічі було обговорення про підтримку української греко-католицької громади у Будапешті в задумі будівництва храму УГКЦ у Будапешті.

Після зустрічі делегація взяла участь спільно із отцем Дам’яном Габорієм у покладанні вінків до Меморіальної дошки на честь першого дипломатичного представництва України в Угорщині, Надзвичайної дипломатичної місії УНР, яка функціонувала в Будапешті у 1919-1924 роках, та завершили день молитвою за Україну біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Будапешті.

Як підкреслив отець Дам’ян, "щоб була соборна Україна, потрібно, щоб українці об’єдналися передусім духовно, навколо Христа. Сьогоднішнє велике бажання місцевої української греко-католицької громади будувати храм – це ознака зрілості громади. До цієї мети громада вже йде понад десять років. Вітаємо в нашій команді свідомих людей! А тепер залишилося робити конкретні кроки… Маємо велику надію, що в будівництві храму нам допоможе Угорський і Український уряди. Цей храм відчиняє свої двері і для інших українських конфесій в Угорщині".

Теги: