«Як вже було повідомлено раніше, Святіший Отець Папа Франциск 18.02.2021 року прийняв зречення Апостольського Екзарха Преосвященного Єпископа Петра Крика, на підставі досягнення канонічного віку емерита та призначив третім Апостольським Екзархом для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії Преосвященного Владику Богдана Дзюраха, куріяльного єпископа Київсько-Галицького та Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ», – йдеться в повідомленні владики Петра Крика, апостольського адміністратора та голови оргкомітету, на офіційному сайті екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.

«За попередньою домовленістю та з огляду на пандемічну ситуацію, урочисте введення новопризначеного Екзарха на єпископський престіл Апостольського Екзархату відбудеться 18 квітня 2021 року о 10:00 в катедральному храмі Покрова Пресвятої Богородиці та святого апостола Андрія Первозваного в Мюнхені виключно в режимі онлайн за участі безпосередніх учасників канонічного перейняття уряду та окремих представників Церкви та державної влади», – мовиться у листі.

Нагадаємо, 17 квітня 1959 р. папа Іван ХХІІІ створив і проголосив своїм декретом Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині. Екзархат отримав власну юрисдикцію, з безпосередньою підпорядкованістю понтифіку, аналогічно до Апостольського вікаріяту в латинській Церкві. Першим екзархом став тодішній канцлер української Митрополії у Філядельфії, США,  д-р Платон Корниляк. Єпископські свячення відбулися 7 липня 1959 року.

«Особливе завдання Апостольської Екзархії полягає сьогодні в тому, щоб служити і опікуватися тими українцями, які живуть в Німеччині і Скандинавії. Чисельність українців, які живуть тут на поселеннях, збільшилося через нову хвилю еміграції українців, які також шукають притулок та опіку в українському суспільстві на поселеннях в Німеччині. Важливе завдання Апостольської Екзархії полягає також в тому, щоб знайти контакт до тих українців, які до тепер не належали до Церкви, з огляду на їх минуле в атеїстичному суспільстві совєтського соціалізму, або перестали ходити до церкви через різні причини. Їм треба передати християнську орієнтацію, чуття приналежності до свого рідного і тим самим дати їм можливість почувати себе повноцінними християнами та українцями», – пише сайт УГКЦ.

Теги: