9 березня 2020 року, в день Торжества Православ'я, було оголошено про заснування в складі Грецької Православної Архиєпископії Америки (Константинопольський Патріархат) Слов'янського вікаріатства, яке об'єднує представлені в Америці парафії слов'янської традиції.

9 березня 2021 року вікарій Слов'янського Православного вікаріатства Америки архімандрит Олександр (Беля) відвідав управління Грецької Православної Архиєпископії Америки в Нью-Йорку, де зустрівся з архієпископом всієї Америки Елпідофором. У зустрічі також взяли участь співробітники секретаріату та канцелярії Архиєпископії на чолі з завідувачем канцелярії о. Андрієм, представники Слов'янського вікаріатства.

Архімандрит Олександр поінформував архієпископа Елпідофора про поточний стан справ у Слов'янському вікаріатства і підбив підсумки річної роботи. Зокрема, мова йшла про кліриків, які вже приєдналися, і тих, хто перебуває в процесі переходу. На сьогоднішній день клір Слов'янського вікарітства складаються священнослужителі з Росії, України, Білорусі та Болгарії.

Як зазначив архімандрит Олександр, «незважаючи на труднощі, викликані пандемією COVID-19, Слов'янське вікаріатство розвивається і розширюється».

Архієпископ Елпідофор затвердив проект емблеми (церковного логотипу) Слов'янського Православного вікаріатства Америки. У центрі розташовано зображення хреста з Собору Святої Софії в Константинополі, в якому прийняла хрещення рівноапостольна княгиня Ольга, після почалося поширення православної віри на Русі. По боках емблеми хрест тримають небесні покровителі вікаріатства - святі Кирило і Мефодій. Двоє братів вирушили з Константинополя в Моравію, склали слов'янську азбуку і переклали слов'янською мовою богослужбові книги Євангеліє, Апостол, Псалтир, а також тексти служб. Завдяки працям Кирила і Мефодія та їх учнів просвіта отримали слов'янські народи: білоруси, болгари, македонці, поляки, росіяни, серби, словаки, словенці, українці, хорвати, чорногорці, чехи та ін. Сьогодні православних вихідців з цих країн в Америці об'єднує Слов'янське єпархії Вікаріатство.

На розгляд глави Американської Архиєпископії було надано проєкт про нагороди Слов'янського вікаріатства. Зокрема, архієпископ Елпідофор вже благословив установа вищої нагороди вікаріатства - ордена святих Кирила і Мефодія двох ступенів. Також архімандрит Олександр презентував видання - календар Слов'янського вікаріатства на 2021 рік (календар вийшов у грудні 2020 року після історичного першого візиту архієпископа Елпідофор в Слов'янське єпархії Вікаріатство в Майамі) і останній випуск газети «Православна Флорида».

На зустрічі були обговорені питання подальшого розвитку та інші питання організаційного характеру. На молитовну пам'ять до першої річниці Слов'янського вікаріатства архімандрит Олександр подарував архієпископу Елпідофор ікону святого пророка Іоанна Предтечі 19 ст. з сертифікатом і від імені духовенства і мирян подякував за молитви і підтримку. Наприкінці зустрічі архієпископ Елпідофор подякував гостям за роботу, а також побажав отцю Олександру і супроводжували його клірикам Божої допомоги у трудах з розвитку Слов'янського вікаріатства.

Нагадаємо, що крім Слов'янського вікаріатства в Америці діє Українська Православна Церква Константинопольського Патріархату.


Теги: