Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв‘язків ПЦУ архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) та старший викладач Київської православної богословської академії священник Михайло Омельян завітали на Фанар, де мали аудієнцію в резиденції Вселенського патріарха Варфоломія.

Патріарх тепло прийняв українську делегацію. Від імені предстоятеля помісної Української Православної Церкви патріарху Варфоломію передали вітання й подарунки, зокрема, пам‘ятний Чиновник архієрейського служіння з дарчим написом предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Після спілкування на запрошення патріарха делегація молилася за вечірнім богослужінням у патріаршому храмі святого Георгія, де, за грецькою традицією, у п‘ятниці Великого посту звершується служба похвали – особливого молитовного послідування на честь Богородиці з читанням частини акафіста до неї.

20 березня в Халкидоні (Стамбул, Туреччина) відбулася урочиста церемонія інтронізації митрополита Еммануїла (Адамакіса) на Халкидонську кафедру, яка вважається другою за честю в Константинопольському Патріархаті.

Богослужіння з нагоди інтронізації відбулося у присутності Вселенського патріарха Варфоломія у храмі Святої Трійці – одному із найбільших діючих православних храмів сучасного Стамбулу з понад віковою історією. У церемонії інтронізації від Православної Церкви України взяли участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Євстратій (Зоря) та старший викладач Київської православної богословської академії священник Михайло Омельян. В урочистому заході також взяли участь представники інших помісних Церков, монастирів Афону, представники дипломатичного корпусу, інтелігенція та запрошені високоповажні гості.

Архієпископ Євстратій передав панагію та сердечні вітання митрополиту Еммануїлу від предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія й побажав Божої допомоги у звершенні служіння на древній історичній кафедрі.

Відомо, що митрополит Еммануїл (Адамакіс) активно долучився до процесу надання томосу про автокефалію Української Православної Церкви. Саме під його головуванням як уповноваженого представника Вселенського Патріархату 15 грудня 2018 року в Святій Софії Київській відбувся історичний Об’єднавчий Собор, де три гілки українського православ’я об’єдналися в єдину помісну Православну Церкву України.

Крім того, в патріаршому соборі святого Георгія на Фанарі в Стамбулі 21 березня 2021 року була звершена літургія, яку очолив Вселенський патріарх Варфоломій. Йому співслужили архієреї Вселенського Патріархату, митрополит Гвінеї Георгій (Олександрійський Патріархат) та архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Православна Церква України).
Делегація ПЦУ взяла участь в інтронізації митрополита Халкидонського Константинопольського Патріархату
Цього дня, у неділю Торжества Православ’я, була звершена хіротонія новообраного митрополита Сорока Церков (історична єпархія поблизу Адріанополя, сучасного Едірне) владики Андрія (Софіанопулоса). Від глави ПЦУ митрополита Епіфанія архієпископ Євстратій передав сердечні вітання владиці Андрію та побажання Божих благословінь і допомоги в усіх починаннях на славу Божу та для розвитку Церкви Христової.

Цього ж дня була звершена й пресвітерська хіротонія, а після літургії відбувся чин Торжества Православ‘я з вшануванням святих ікон, згідно з визначенням VII Вселенського Собору.

Теги: