Кінострічка представляє діяльність митрополита Андрея Шептицького, започаткування і підтримку різних інституцій  у першій половині ХХ століття та актуальність цих установ у сьогоденні. Благодійність, пожертвування, збереження української художньої спадщини та допомога скаутському "Пласту" - це не єдині здобутки митрополита Шептицького. Фільм має на меті показати, як введені митрополитом Андреєм ініціативи діють у сучасному світі, і які висновки можемо робити для майбутнього духовно-культурного розвитку Украъни.

Кінострічка розпочалася з біографії самого митрополита, а згодом розповіла про його громадську діяльність. Наприклад, задум створення Українського католицького університету вийшов саме від Андрея Шептицького. Також він матеріально та духовно підтримував пластунів, українських художників і лікарів. Митрополит був великим благодійником й поціновувачем українського мистецтва та іконопису. Відтак скуповував та колекціонував ікони та картини.

“Те, що зробив митрополит Андрея для Української Церкви, для українського мистецтва і взагалі для української державності, є надзвичайно важливим, великим і глобальним. Саме тому, людина є віруючою чи ні, греко-католиком чи православним, повинна знати і дооцінювати вклад митрополита Андрея у духовність та розвиток нашого народу в надзвичайно складний час. І загалом постать митрополита Андрея є надзвичайно важливою у нашій державі, а також, на моє переконання, одна з найбільших церковних постатей Вселенської Церкви у ХХ столітті”, – наголосив у відеозверненні до авдиторії директор фундації «Андрей» Михайло Перун, автор проєкту.

Над стрічкою працювали композитор – Олександр Козаренко, сценарист – Святослав Козак. Фільм створений Благодійною організацією «Фундація «Андрей» до 155-ліття з дня народження митрополита. 

Теги: