В аеропорту м. Подгориці делегацію зустрів новообраний митрополит Чорногорський і Приморський Іоаннікій та єпископ Будимлянсько-Нікшичський Мефодій (Сербська Православна Церква).

5 вересня патріарх Сербський Порфирій урочисто возвів на престол Чорногорсько-Приморських митрополитів митрополита Чорногорсько-Приморського Іоаннікія, якого Архиєрейський Собор Сербської Православної Церкви обрав на цьогорічному травневому засіданні бути наступником митрополита Амфілохія. Делегація УПЦ (МП) у складі керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Бориспільського і Броварського Антонія та митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія взяла участь в урочистостях.

Чин інтронізації новообраного митрополита Іоаннікія відбувся у Цєтинському монастирі після літургії, яку очолив патріарх Сербський Порфирій у співслужінні новообраного митрополита Чорногорсько-Приморського Іоанікія, члена Священного Синоду СПЦ єпископа Крушевацького Давида, священства та священномонашества.

У кафедральному соборі Воскресіння Христового м. Подгориці також відбулася урочиста літургія, яку очолив ієрарх Єрусалимської Православної Церкви архиєпископ Катарський Макарій, якому співслужили митрополит Тверський і Кашинський Амвросій (Російська Православна Церква), делегація Української Православної Церкви (Московський Патріархат) керуючий справами митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Берлінський і Германський Марк (Російська Православна Церква закордоном, Московський Патріархат), митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська Православна Церква), єпископ Семятичський Варсонуфій (Польська Православна Церква), митрополит Гірокастрський Димитрій (Албанська Православна Церква), архиєпископ Кошицький Георгій (Православна Церква Чеських земель і Словаччини), священство, священномонашество та гості у священному сані.

Після літургії в соборі Воскресіння Христового відбулася урочиста зустріч патріарха Сербського Порфирія та митрополита Чорногорсько-Приморського Іоаннікія.

Гості з помісних Православних Церков привітали митрополита Іоаннікія з інтронізацією на престол святого Петра Цєтінського. Від імені глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія привітання зачитав керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільский і Броварський Антоній.

Митрополит Антоній подарував новому митрополиту Чорногорському і Приморському Іоаннікію Архиєрейський жезл, митрополит Сергій – список Почаївської чудотворної ікони Божої Матері.

Напередодні, 4 вересня, делегація УПЦ (МП) помолилася за вечірнім богослужінням з нагоди інтронізації митрополита Чорногорського і Приморського Іоаннікія на площі перед храмом Світлого Христового Воскресіння м. Подгориці. Доксoлогію та вечірнє богослужіння очолив патріарх Сербський Порфирій. На вечірньому богослужінні також були присутні представники помісних Правосланих Церков та архієреї Сербської Православної Церкви. Після вечірнього богослужіння патріарх Сербський відслужив літію на могилі митрополита Чорногорського і Приморського Амфілохія, яка знаходиться у крипті храму Воскресіння Христового.

Теги: