Святковий день розпочався із літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті.

У своїй промові до учасників заходу отець Дам’ян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, підкреслив роль християнської родини в суспільстві та заохотив присутніх плекати християнські цінності в сім’ї і бути прикладом для інших.

«Радіємо, що дві українські школи в Будапешті (рідна та недільна) уже вкотре проводять спільний захід із нагоди відкриття навчального року та спільно організовують українські свята протягом навчального року», – поділилася п. Ліліана Грекса, депутатка Державного самоврядування українців в Угорщині.

Протягом дня відбулися різноманітні ігри, квести, змагання, які організували Олена Бескоровайна, керівниця «Рідної школи» спільно із вчителями двох шкіл.

Свято завершилося подарунками та спільною трапезою.

Також 6 вересня в межах 52-го Міжнародного євхаристійного конгресу, який проходить у Будапешті, відбулася екуменічна конференція "Християнське сьогодення та життя" для тринадцяти офіційних меншин, що проживають на території Угорщини. У заході також взяли участь представники угорської влади та політики.

Під час зустрічі духовенство кожної громади презентувало своє церковне життя.

Українську громаду представляв о. Дам’ян Габорій, священник для українців в Угорщині. У своїй доповіді священник, зокрема, розповів: "Між угорцями та українцями є багато чого спільного: історія, традиція, культура і навіть духовність - перше монашество на території Угорщини приїхало з Києва разом із Анастасією, донькою Ярослава Мудрого, королевою Угорщини, дружиною короля Угорщини Андраша І. Крім того, на території Угорщини, у Маріяповч, розташований історичний василіанський монастир, у якому сьогодні перебувають ченці з України".

Душпастир зауважив, що два народи мають дуже важливу харизму: хочуть молитися тільки рідною мовою.

"Сьогодні на території Угорщини проживає понад 100 тисяч українців, які потребують духовної опіки. Душпастирська опіка наших вірних відбувається тільки в Ніредьгазі, яку здійснює о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, із василіанського монастиря в Маріяповч. У Будапешті українська громада має велику потребу у своєму храмі, школі та садочку. Є велика потреба в душпастирях в інших містах Угорщини", - завершив о. Дам’ян.

Теги: