Церемонія нагородження відбулася біля пам’ятника блаженному Омеляну Ковчу, спорудженого перед колишнім концтабором «Майданек». Відзнаку вручив верховний архиєпископ УГКЦ Святослав.

Ідея створення «Пласту» у Польщі народилася серед українських студентів у Ґданську завдяки Петрові Тимі, Петрові Павлищу, за підтримки Мирослава Скірки та владики Бориса Ґудзяка.

У жовтні 1990 р. пластуни з Польщі брали участь у Першому з’їзді «Пласту» України, який пройшов у Моршині. Два місяці пізніше вибрано Крайову пластову старшину (КПС) Польщі, яку очолив П. Тима, а також зареєстровано організацію. До Польщі почали приїжджати пластуни з України, які привозили літературу і проводили вишколи.

Союз польського гарцерства (ZHP) — найбільша польська скаутська організація. Виникла 1 листопада 1918 року після об’єднання дрібніших гарцерських та скаутських організацій. Це виховне, патріотичне, добровільне та самостійне об’єднання. Виховання у ZHP спирається на моральних нормах, що беруться із загальних, культурних та етичних цінностей християнства, виховуючи повагу до кожної людини. Станом на 2007 ZHP нараховував понад 125300 осіб.

Відзнака священномученика Омеляна Ковча є недержавною нагородою. Її вручення здійснюється під патронатом глави УГКЦ.

Український греко-католицький священик Омелян Ковч (1884–1944) був відомим захисником гнаних та переслідуваних незалежно від їхнього віросповідання. У роки Другої світової війни він рятував євреїв від рук гестапо, загинув у концтаборі Майданек на території Польщі. 2001 року Папа Іван Павло Другий оголосив отця Ковча блаженним священномучеником.

Теги: