Окрім архиєрея, на зустрічі були присутні о. Андрій Микитюк, Ольга Воробей (Веллінгтон), Рената Маргевка (Крайстчерч) та Юрій Гладун (Окленд). Учасники зустрічі коротко розповіли про діяльність українських громад на островах Нової Зеландії. Поділились досягненнями та викликами, які стоять перед українською громадою.

Головною темою обговорень була присутність священника у Новій Зеландії, адже після від’їзду о. Ігоря Колісника, вірні у Новій Зеландії практично залишилися без душпастирської опіки. Найбільшої перешкодою для відновлення візитів священника, на даний момент, є закриті кордони через хворобу коронавірусу.

Владика Микола в своєму зверненні зазначив: «Для мене як нового єпископа є великий обов’язок подбати за вірних, розкинутих по цілій нашій єпархії, яка охоплює Австралію, Нову Зеландію та Океанію. Ми живемо в часах багатьох викликів, спричинених пандемією коронавірусу. Проте, як тільки відкриються кордони Нової Зеландії, ми готові відвідувати з душпастирськими візитами всіх наших вірних в цій країні».

Присутні подякували за зустріч та висловити надію та бажання щодо тісної співпраці між Церквою та українською громадою на благо наших людей в Новій Зеландії. А поки є нагода долучатися до онлайн-богослужінь. Дана зустріч на прохання владики Миколи була організована о. Андрієм Микитюком, який з 2012 по 2015 роки систематично відвідував Нову Зеландію з душпастирськими візитами.

Теги: