В Москві проходить засідання XXVI Всесвітнього російського народного собору під головуванням патріарха Кирила. В своїй вітальній промові Кирил зробив гучну заяву, що християнам не варто боятись кінця світу через ядерну війну, адже в результаті прийде христос і знищить зло.

Телеграм-канал «Християни проти війни» наводить повну цитату з промови: «Нагнітання страху навколо можливих апокаліптичних сценаріїв, надмірний алармізм та спекуляції на ядерну тему не корисні з духовної точки зору. Ворог роду людського намагається посіяти тривогу в серцях людей, щоб паралізувати їхню волю і позбавити їх мужності, бо людиною, позбавленою духовного миру, легше маніпулювати. <…> Не треба всьому цьому підігравати. Християни не бояться так званого кінця світу. Ми чекаємо на Господа Ісуса, який прийде до великої слави, знищить зло і буде судити всі народи».

При цьому він додав, що очікування «не означає, що ми повинні сидіти склавши руки»: «Навпаки, наше земне покликання — бути воїнами Господа, протистояти злу і відстоювати високі моральні ідеали. Ось таке цілепокладання у Росії».

Його заява прозвучала на тлі оновлення Росією ядерної доктрини.

На офіційному сайті РПЦ «Патріархія.ру» слова про ядерну війну вирізали. 
Нагадаємо, на попередньому засіданні ВРНС агресію проти України було оголошено "священною війною".

Теги: