Можна їсти навіть за годину до сповіді та святого причастя, повідомив священик УГКЦКатолицька церква вже не так строго ставиться до посту, пише Газета.ua. Парох львівської української греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Орест Фредина в інтерв'ю виданню розповів про споживання їжи та інтимне життя під час посту.

— Церква ніколи не дивилася на піст, як на період, коли не треба їсти, - наголосив священик УГКЦ. - Люди почали його так сприймати в радянські часи, коли віддалилися від світла. Можна їсти навіть за годину до сповіді та святого причастя. Покликання посту полягає в подяці Господу за те все, що ми отримуємо. У цей період маємо знайти час на молитву. Але обжорство і пияцтво — це гріх. Церква дозволяє і музику в піст слухати. Та не можна брати участь у гучних забавах, дискотеках, танцях. Узагалі, всі речі у світі людина може використати собі на спасення або на погибель. Телебачення, газети, інтернет можуть бути хорошим джерелом інформації. Але часто з них ллються хитрі схеми, щоб нас поневолити. Багато молодих людей мають комп'ютерну залежність. Замість того, щоб жити, сидять у світі фантазій. У всьому потрібно знати  розумну міру.

Також священик повідомив, що інтимне життя — це великий дар від Бога. "Завдяки йому люди теж виражають свою любов. Тому у світлій тайні подружнього життя воно ніколи не є гріхом". Разом з тим контрацепцію священик назвав гріхом. "Апостол Павло вчить, коли люди за взаємною згодою хочуть себе стримувати, можна вираховувати періоди плідності й неплідності. Чоловіки і жінки, які так роблять, розуміють усю таїнству подружжя".

Теги: