Для екс-глави УГКЦ Любомира (Гузара) «підгорецькі отці», які себе називають «українською правовірною греко-католицькою церквою» (УПГКЦ) – це просто секта. Про це колишній Предстоятель УГКЦ сказав в інтерв’ю генеральному директору каналу «1+1» Олександру Ткаченку в його авторській програмі «Tkacheko.ua» у понеділок, 20 червня, відповідаючи на запитання, що в УГКЦ є так звана «підгорецька опозиція, підгорецькі отці», які звинувачують офіційну УГКЦ у тому числі в лібералізмі, чи є таки вони опозицією?

За його словами, «підгорецькі отці» – це секта, люди, які діють «з якихось причин, під якимось, так би сказати, натхненням від когось, хто їм дає великі суми грошей», – заявив Любомир.

«Це не є якась нова церква, це секта. Вони сьогодні є частиною наших реалій. І не можна сказати, що їх нема. Вони є. Але я кажу вам, яке моє розуміння тої групи людей. Вони Греко-Католицької Церкви не завалять. Вони тільки роблять багато клопоту, бо зводять людей, яких невідомими методами переконують, що я і такі як я, особливо ті, що прийшли з-поза кордонів України, є ліберальними. Це означає, що ми не дотримуємося Божих законів, що ми не дотримуємося нашої рідної традиції. Вони просто хочуть себе оправдати, хочуть показати, що вони є добрими християнами, католиками, традиціоналістами. Якби вони такими були, то не були б поза Церквою», – сказав колишній Предстоятель..

Як повідомляє РІСУ, «Підгорецькі отці» – це група колишніх монахів-василіян, які пішли в розкол з УГКЦ і зараз називають себе УПГКЦ – українська правовірна греко-католицька церква. Екс-монахи Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р. Обергаусер раніше належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. Четвертий отець — Василь-Маркіян Гітюк — українець. На сьогодні здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині.
<a href="https://risu.org.ua">Джерело публікації: risu.org.ua</a>
Єрархія УГКЦ застерігає своїх вірних від впливу «підгорецьких отців – секти Догнала».

Теги: