Про це Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) сказав під час прес-конференції, яка сьогодні, 24 червня, відбулася у приміщенні семінарії УГКЦ у Львові, повідомляє РІСУ.

Прес-конференція Глави УГКЦ проходила відразу після презентації Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха». Робоча група під проводом Патріаршої катехитичної комісії працювала над створенням Катехизму майже 10 років. Книга складається з трьох основних частин: «Віра Церкви», «Молитва Церкви» і «Життя Церкви».

За словами Патріарха Святослава, Катехизм Української Греко-Католицької Церкви – це свідчення інтелектуальної зрілості цієї Церкви, а отже є наслідком патріархального устрою, яким вона живе.

Цей катехизм, як стверджує першоєрарх, є одночасно старим і новим: «Старим, тобто вічним є віра, а новим є спосіб, у який ми промовляємо, щоб наші вірні могли пізнавати повноту своєї традиції, щоб цей Катехизм промовляв до сучасної людини».

«Донедавна панувала думка, що богословствувати українською – це трохи «некультурно», ми переважно перекладали богословські праці. Катехизм  – це продукт «українського виробника», написаний українською мовою»,  тому,  за словами Глави УГКЦ, це дуже актуальна і важлива справа.

На прес-конференції також йшлося і про сучасну місію УГКЦ. За словами Патріарха Святослава, свою місію УГКЦ сьогодні бачить у тому, щоб стати повноцінним партнером у діалозі між православними і католиками.

«Ми є помісною Церквою, а тому готові бути не лише містком порозуміння між Католицькою та Православною Церквами та організувати зустріч між Римським Архиєреєм та Патріархом Кирилом, але готові стати повноцінним учасником діалогу», – наголосив Глава УГКЦ Патріарх Святослав у ході прес-конференції.

Теги: