УПЦ провела архієрейський Собор і почала помісний (ФОТО)Сьогодні, 8 липня, в Трапезній палаті храму преподобних Антонія та Феодосія Печерських  Свято-Успенської Києво-Печерської лаври під головуванням митрополита Володимира відбувся Собор єпископів Української Православної Церкви (Московський Патріархат) за участю 65 архієреїв, а також проходить помісний Собор УПЦ за участю 228 учасників, повідомляє сайт УПЦ.

Відкрив засідання вступним словом Предстоятель УПЦ митрополит Володимир, після чого керуючий справами УПЦ  архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан оголосив порядок денний.

Собор розглянув питання щодо Статуту про управління УПЦ та вирішив створити постійно діючу комісію на чолі з митрополитом Донецьким і Маріупольським Іларіоном з  розгляду всіх пропозицій, що надійшли з цього приводу та були висловлені під час Архієрейського Собору.

Також Собор розглянув питання щодо Вищої Церковної Ради Української Православної Церкви. Було вирішено змінити назву цієї структури на «Координаційна Рада УПЦ». Цей орган, згідно думки Собору, має діяти як дорадчий, при Предстоятелі Української Православної Церкви та координувати діяльність Синодальних відділів.

УПЦ провела архієрейський Собор і почала помісний (ФОТО)Окрім цього,  Собор затвердив рішення про створення нових єпархій УПЦ, а саме Джанкойської, Уманської, Дніпродзеджинської.

Після Собору єпископів під головуванням митрополита Володимира почався помісний ювілейний Собор УПЦ - за участю єпископата, духовенства, мирян. Його робота триває робота і зараз. Тут присутні 228 учасників, з них архієреїв - 66, білого духовенства - 47, чернецтва - 67, мирян – 49 чоловік.

Розпочалася робота з молебню, після чого митрополит звернувся з вітальним словом до учасників Собору.

Далі було обрано редакційну комісію Собору. Керуючий справами УПЦ архієпископ Митрофан зачитав вітальні адреси учасникам Собору від Патріарха Кирила та Президента України Віктора Януковича.

Голова Мандатної комісію оприлюднив статистичні данні по кворуму на Соборі.

Далі робота продовжилася за порядком денним, а митрополит Володимир виступив із доповіддю.

Після цього керуючий справами УПЦ архієпископ Митрофан, від імені учаників Собору, подякував митрополитові Володимиру за понесені труди по управлінню Української Православної Церкви.

Теги: