Патріарх українських греко-католиків Святослав Шевчук заявив "Українській правді", що міжнародний діалог між православними і католиками ведеться, проте було б добре, якби цей діалог відбувався також між УГКЦ та РПЦ/УПЦ.

Святослав Шевчук нагадав, що з певного часу працює міжнародна православно-католицька змішана богословська група. "Дуже важливо зустрічатися та діалогувати, бо в такому випадку можна зняти чималу напругу", - сказав Святослав.

Але і зустріч "між мною та патріархом Кирилом могла б бути фактом взаємного визнання", заявив патріарх УГКЦ.

"Коли нема зустрічей, тоді виникають конфлікти. А коли є зустрічі, є й розмова, і порозуміння. Я думаю, що християни мають давати приклад взаємної любові та поваги. А якщо цього нема, то яким чином можна говорити про суспільний мир загалом в Україні?" - риторично запитав глава греко-католиків.

Він також нагадав, що єдина помісна церква в Україні існувала. "І те, що зараз відбувається довкола Десятинної церкви, нагадує про часи, коли християнство в Україні не було конфесійно поділеним. Таким чином, ми маємо спільне коріння. І це спільне коріння може бути для нас дуже життєдайним, якщо його у собі віднайде кожна з гілок тої давньої київської церкви".

Теги: