Про це у своїй депеші до Держдепартаменту від 9 січня 2009 року написав тодішній посол США в Україні Вільям Тейлор, повідомляє сайт Wikileaks.

За словами Тейлора, це озвучив голова відділу зовнішніх церковних зв’язків архімандрит Кирил (Говорун) на зустрічі з представником посольства. Архімандрит також зазначив, що підтримка В.Ф. Януковича на виборах 2004 року була прорахунком.

"Він визнав, що підтримка Януковича під час президентських виборів у 2004 році була помилкою, і підкреслив незалежність української філії Російської православної церкви. Архімандрит Кирило наголосив, що після 2004 року церква стоїть осторонь від політики. Він також зазначив, що УПЦ (МП) публічно засуджувала неофіційні православні проросійські групи, які робили політичні заяви", - пише посол.

На думку архімандрита Кирила, в 2004 році існував ризик розколу православного руху через зусилля Віктора Ющенка добитися визнання незалежних від УПЦ (МП) Церков.

Згодом екс-президент України також став причиною внутрішньої кризи у Московському Патріархаті.  "Говорун сказав, що участь президента Ющенка у святкуванні 1020-річчя Хрещення Київської Русі в липні 2008 року майже викликало розкол в УПЦ (МП)", - зазначає дипломат. Про це пише РІСУ з посиланням на Українську правду.

Теги: