26 серпня під головуванням митрополита Володимира, у Синодальному залі Київської Митрополії відбулося чергове робоче засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Православіє в Україні.

У ньому взяли участь постійні члени Синоду: митрополити Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Луганський і Алчевський Іоанникій, Донецький і Маріупольський Іларіон, Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи Хустський і Виноградівський Марк, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. А також запрошені митрополити Сімферопольський і Кримський Лазар, Луцький і Волинський Нифонт, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній та єпископ Сумський і Охтирський Євлогій.

Члени Священного Синоду УПЦ обговорили проблемну ситуацію, що склалася навколо освячення храму на честь святих апостолів Петра і Павла в с.Камишівка Ізмаїльського району Одеської області кліриками Румунської Православної Церкви (журнал №63).

Так, 16 липня 2011 року в с.Камишівка в присутності держсекретаря Румунії пана Еуджена Томака, представників Парламенту Румунії, громадськості та преси, заборонений у священнослужінні клірик Руської Православної Церкви Петро (Педурару) звершив освячення храму на честь святих апостолів Петра і Павла.

При цьому з боку Румунського Патріархату не надходило жодного звернення до священноначалія Української Православної Церкви з проханням дозволити освячення згаданого храму, як такого, що знаходиться на канонічній території Української Православної Церкви. Такі дії суперечать канонічному порядку Православної Церкви, порушують канонічну територію і аж ніяк не сприяють братерським відносинам між Румунською і Українською Православними Церквами.

У результаті члени Синоду звернулися до Митрополита Київського і всієї України Володимира з проханням звернутись із відповідним листом до Патріарха Румунського Даниїла.

Члени Синоду затвердили кілька церковних документів, що стосуються устрою Церкви: «Положення про Паломницький центр при Відділі зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви», «Положення про паломництво і паломницькі організації Української Православної Церкви», «Положення про Реєстр паломницьких організацій» (журнал №65) і «Положення про Синодальну комісію у справах монастирів Української Православної Церкви» (журнал №61).

А також перейменували «Вищу Церковну Раду УПЦ» на «Координаційну Раду голів Синодальних установ при Предстоятелі УПЦ» (скорочено - «Координаційна Рада УПЦ») та ухвалили склад комісії у справах монастирів (журнал №61), яку очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильский Павел, намісник Києво-Печерської Лаври.

Рішенням Священного Синоду (журнал №62) єпископом Обухівським, вікарієм Київської Митрополії призначено намісника Свято-Троїцького Іонинського чоловічого монастиря м.Києва архімандрита Іону (Черепанова), який очолює Синодальний відділ УПЦ у справах молоді.

А також було вирішено внести ім’я святителя Георгія (Кониського), архієпископа Могилівського (журнал №71) до святців Української Православної Церкви (звершувати його пам’ять 13/26 лютого і 24 липня/6серпня) і благословити відкриття нового монастиря і двох скитів. Зокрема, Свято-Георгіївського скиту Свято-Вознесенського чоловічого монастиря м.Переяслава-Хмельницького в с.Лазарівка Брусилівського району Житомирської області (журнал №67), Пустинно-Миколаївського скиту Свято-Покровського жіночого монастиря в с.Орджонікідзе Поліського району Київської області (журнал №68), жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість» в с. Білка Іванівського району Одеської області (журнал №69).

Теги: