«Карітас» спільно з благодійним фондом «Фудбенк» відвідали 40 родин киян-інвалідівНещодавно католицька служба "Карітас Київ" спільно з київським міським благодійним фондом «Фудбенк» відвідали 40 родин інвалідів та передали їм продуктові набори. Відвідини інвалідів здійснили працівники проекту «Домашня опіка». Завдяки цим посвяченим соціальним працівникам протягом багатьох років у Києві ведеться опіка над десятками пристарілих самотніх людей, повідомили "Релігію в Україні" учасники проекту.


Сьогодні, за даними Міністерства праці та соціальної політики, в Україні мешкає 2 мільйони 47 тисяч інвалідів, з них 153 тисячі — це діти віком до 18 років. І з кожним роком спостерігається тенденція до збільшення цієї цифри. Причини різні: екологія, низький рівень життя населення, травматизм на виробництві, ДТП, високий рівень захворюваності.

Учасники проекту вважають, що суспільство мусить нині консолідувати свої сили і запобігати такій неадекватній ситуації, коли інвалідність «молодшає» і поширюється величезними кроками. У час державної нестабільності саме громадські і благодійні організації, молоді активісти, а також суспільні групи повинні протистояти таким нездоровим тенденціям.

Карітас України впродовж багатьох років опікується інвалідами в рамках проектів «Домашня опіка» і «Соціальна інтеграція та реабілітація людей з особливими потребами», віднедавна розпочав також до фінансування лікування онкохворих дітей у Львові, також регіональні організації по можливості надають адресну допомогу потребуючим важкохворим людям. Ми маємо досвід і системне бачення підтримки їх у матеріальному, соціальному, психологічному і духовному плані», ─ коментує ситуацію по соціальній включеності інвалідів в Україні генеральний секретар Карітасу України Анатолій Козак.

Теги: