Глава УГКЦ Святослав Шевчук: "Творячи нові митрополії, ми, начебто, діємо, як патріарша церква"22 грудня по закінченні літургії з нагоди проголошення Тернопільсько-Зборівської митрополії Патріарх УГКЦ Святослав близько п’ятнадцяти хвилин спілкувався із представниками ЗМІ Тернопільщини. На його думку, "творячи нові митрополії, ми, начебто, діємо, як патріарша церква", повідомляють Департамент інформації УГКЦ і Католицький оглядач.

Перед цим, під час архиєрейської літургії, яка відбулася вже тепер в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви від імені усієї Церкви привітав митрополита Василія (Семенюка) і подякував Господу Богу за «дар його життя і священичого покликання, за дар вірності Христовій церкві».

- Творячи нові митрополії, ми, начебто, діємо, як патріарша церква. Ми будемо діяти на повну потужність і в Україні, і за кордоном. Тоді де-факто наш Патріархат стане дійсністю. Думаю, що, зокрема Тернопільщині потрібно навчитися діяти як митрополії, – повідомив журналістам глава УГКЦ.

Він відмітив, що в Україні всі православні церкви, й протестантські, дуже позитивно реагують на розбудову  УГКЦ. Мовляв, на рівні України релігійні спільноти навчилися розуміти і не боятися одне одного.

- Ми не існуємо проти когось, ми існуємо для того, щоб бути з кимось, і це видно в тих стосунках, які особисто в мене склалися з проводом Української Православної Церкви Московського і Київського Патріархатів чи з автокефальними церквами. Наша церква, зокрема наші митрополії і Патріархат, завжди прямуватимемо до єдності усіх церков Володимирового хрещення, – сказав блаженніший Святослав.

А от чи вдасться у майбутньому досягнути в Україні цілісної церкви, без поділу на конфесії, – це, на думку Патріарха, складне  питання.

-  Якби я знав на нього відповідь і рецепт, яким можна було всі рани загоїти, я б його дав. Є два моменти: сьогодні ми вчимося бути і діяти разом, виступати на захист християнських цінностей. Така спільна дія відбулася 1 грудня, коли ми, глави наших церков, у тому числі Московського Патріархату, прийняли спільну відозву українскього народу щодо духовного коріння сучасної кризи. Наступний крок – це об’єднання не лише в дії, а й у структурі. Фундаментом єдності церкви є Христос. Коли всі християни зможуть служити Службу Божу і причащатися з однієї чаші тілом і кров’ю Ісуса Христа, – наступить Євхаристійна єдність. Ми вже таку єдність маємо з латинською церквою, хоча діють різні обряди. Наступна єдність, – щоб в Україні був один Пастир, - вважає глава УГКЦ.

Під час зустрічі з блаженнішим владикою мова йшла і про повернення від Москви древніх джерел УГКЦ, які були забрані з українських державних і церховних архівів у 1946 році.

-  Очевидно, що ми мусимо в той чи інший спосіб вимагати якоїсь справедливості. Тільки  виникає питання: як це зробити? Ми не хочемо робити жодного кроку в конфліктному ключі. Тож, спершу хочемо навчитися по-братньому сприймати одне одного, а тоді можна вести діалог про реституцію, щоб те, що було несправделиво забрано – було повернуто. В контексті зустрічі, діалогу ми навчимося одне одного любити, а тоді віддавати, – сказав Глава УГКЦ.

Теги: