Ужгородська богословська академія реалізувала проект факсимільного друку Пересопницького ЄвангеліяЗ благословіння митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви, та з ініціативи ректора Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина професора, архімандрита Віктора (Бедь) було реалізовано проект факсимільного друку Пересопницького Євангелія, повідомляє прес-служба УУБА – КаУ.

Саме Євангеліє, яке створювалося протягом 1556 – 1561 років на Волині, є великим духовним і національним скарбом українського народу. Після написання воно довгий час зберігалося в Пересопницькому монастирі, згодом було подаровано Переяславському кафедральному собору гетьманом України Іваном Степановичем Мазепою. У ХХ столітті ця реліквія опинилася в Києві, де зберігається й досі в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Академічне перевидання Пересопницького Євангелія присвячено славному ювілею – 1150-річчю заснування Української Православної Церкви (Святої Київської Митрополії) за часів великого Київського князя Оскольда, що походив з династії князя Кия. Відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 28 червня 2011 р. (журнал № 49) у 2012 р. благословлено проведення урочистих заходів з нагоди відзначення 1150-річчя заснування Київської Церкви.

27 грудня 2010 р.  з благословення блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, в Ужгородській богословській академії та Карпатському університеті було проведено наукові читання, приурочені до 1150-річчя укладення мирного договору між Руссю-Україною та Візантією і хрещення Великого князя Київського Оскольда у 860 році. На конференції, зокрема, було відзначено, що наступним великим кроком для давньоукраїнської Київської Церкви після хрещення князя Оскольда було відкриття в 862 р. Київської Митрополії.

Нинішнє видання Пересопницького Євангелія є посильним внеском УУБА та Карпатського університету у відзначення великого ювілею древньої Київської Церкви та у відродження духовної, національної та культурної спадщини українського народу.

Теги: