РПЦ проти Патріархату УГКЦ і стурбована тим, що греко-католики бачать вірних УПЦ КП серед «основних православних братів»У Російській Православній Церкві негативно ставляться до можливості визнання Української Греко-Католицької Церкви патріархатом. Про це в інтерв`ю «УНІАН-Релігії» повідомив голова Відділу зовнішніх церковних зв`язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).


«Відомо, що не тільки Московський Патріархат, а й інші Помісні Православні Церкви негативно ставляться до самої можливості визнання УГКЦ патріархатом. Таке визнання стало б непрямим підтвердженням заяви архієпископа Святослава (Шевчука) про те, що Українська Греко-Католицька Церква є єдиною законною спадкоємицею давньої Київської митрополії », - сказав митрополит Іларіон.


При цьому голова Відділу зовнішніх церковних зв`язків РПЦ зазначив
в інтерв`ю УНІАН, що перетворення греко-католицьких єпархій в митрополії є, перш за все, внутрішньою справою Української Греко-Католицької Церкви.


«Ця адміністративна реформа здійснюється з метою домогтися від Ватикану визнання за УГКЦ статусу патріархату, як про те відкрито говорять самі греко-католицькі єпископи», - сказав владика Іларіон.


Разом з тим він визнав, що статус патріархату надав би УГКЦ характер загальноукраїнської Церкви.


«Проте, Центральна і Східна Україна завжди була традиційно православною територією, де ніколи не було греко-католицьких структур. Природно, що у православних викликає заклопотаність прагнення УГКЦ поширити свою місію на Схід, створюючи там нові єпархії та екзархати», - зазначив митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв).

Крім того, митрополит Волоколамський Іларіон заявив, що «У нас не можуть не викликати стурбованості заяви нового глави УГКЦ про те, що віруючі Київського патріархату є «основними православними братами» українських греко-католиків. Ідеться, напевно, про те, що глава УГКЦ в одній із промов включив вірних УПЦ Київського Патріархату до «основних православних братів» разом з представниками інших православних Церков України.

Тісні контакти і навіть співслужіння архієпископа Святослава (Шевчука) з представниками цієї розкольницької структури, невизнаної жодною з Православних Церков, на жаль, свідчать про ігнорування офіційної позиції Московського Патріархату та про неповагу до канонічних правил Православної Церкви », - підкреслив митрополит Іларіон.


«Я глибоко переконаний, що дійсного взаєморозуміння і примирення між нашими Церквами не можна досягти без взаємної поваги, у тому числі і в сфері канонічного устрою», - вважає голова Відділу зовнішніх церковних зв`язків РПЦ.


При цьому він розповів про те, що в РПЦ надходять повідомлення «про випадки прозелітизму з боку греко-католиків серед православних на територіях Центральної та Східної України». «Подібного роду явища можуть тільки посилити вже існуючі проблеми в міжцерковних відносинах, у той час як нам би хотілося, щоб слова про бажання діалогу не розходилися з реальними справами», - сказав владика Іларіон.


Митрополит Волоколамський констатував, що після обрання главою Української Греко-Католицької Церкви архієпископа Святослава (Шевчука) були фактично вперше встановлені офіційні контакти між греко-католиками і православними Московського Патріархату.

Теги: