Кабмін передасть національному парку "Святі Гори" 20 га земліКабінет Міністрів дозволив національному природному парку "Святі Гори" розробити проект землевпорядження для відведення парку земельної ділянки лісогосподарського призначення площею 20 га в Слов`янському районі Донецької області, передає УНІАН.


Про це сказано в Розпорядженні Кабміну №38 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».


Ця ділянка входить до земель запасу лісогосподарського призначення і розташована за межами населених пунктів на території Слов`янського району.


Передбачається, що її буде передано у постійне користування парку.


На території парку знаходиться 129 об`єктів археології (від палеоліту до середньовіччя), 73 пам`ятники історії. У 1980 році на нинішній території парку був заснований державний історико-культурний заповідник.


Основу комплексу пам`ятників заповідника становить Свято-Успенська Святогорська лавра (заснована в XIII — XVI століттях, статус лаври отримала в 2005 році), розташована на скелястому правом березі Сіверського Донця. До комплексу історичних пам`ятників також відноситься монументальна скульптура Артема роботи І. П. Кавалерідзе.


C півдня до території парку примикає місто Слов`янськ.

Теги: