Сайт УПЦ КП: напередодні засідання Синоду УПЦ (МП) до Києва прибуде митрополит Іларіон (Алфєєв)25 січня керівник церковної дипломатії Московської Патріархії та найближчий помічник Московського Патріарха Кирила митрополит Іларіон (Алфєєв) перебуватиме у Києві з неофіційним візитом, повідомляє сайт Київського Патріархату. з посиланням на "достовірні джерела".

Як відомо, згідно рішення попереднього засідання Синоду УПЦ (МП), чергове зібрання цього керівного органу повинно відбутися 26 січня. У зв’язку з цим у ряді українських ЗМІ з’явилися публікації щодо можливого призначення на цьому засіданні «виконуючого обов’язки» хворого митрополита Володимира. Однак, згідно Статуту, таке призначення є можливим лише у разі смерті або відставки Предстоятеля УПЦ (МП).

У згаданих публікаціях також йшлося про бажання Москви вплинути на внутрішні церковні процеси, що відбуваються в Україні у зв’язку з хворобою митрополита Володимира, в тому числі – забезпечити обрання прийнятного для патріарха Кирила Предстоятеля УПЦ (МП).

Чи пов’язаний приїзд «правої руки» Патріарха Кирила до Києва з проведенням наступного дня засідання Синоду УПЦ (МП) – наразі невідомо, пише сайт УПЦ КП. Але не виключено, що російський ієрарх матиме завдання якщо не вплинути на роботу Синоду, то на місці вивчити ситуацію, яка складається у зв’язку із хворобою владики Володимира (Сабодана).

Теги: