Психоневрологічний заклад почали виселяти із будівель монастиря на ТернопільщиніПерших 20 підопічних Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату, що у Краснопущі, відселили із будівлі василіанського монастиря – пам’ятки архітектури XVIII- початку XX ст.

Про це кореспонденту РІСУ у Тернополі повідомив директор закладу Володимир Боянович. Таким чином, майже після 20-річних затягувань зрушила з місця справа повернення обителі її первісним власникам – ченцям. Протягом років місцеві посадовці відмовлялися взагалі говорити про можливість відселення спецзакладу, посилаючись на брак коштів. Не давали результату численні звернення віруючих та василіан у Тернопільську обладміністрацію, Кабмін, Держкомнацрелігій, Верховну Раду і навіть до Президента України. Теперішній гарант взагалі не відповів своїм громадянам, як, до речі, і представництво ООН в Україні. Уряд же неодмінно “спускав” звернення назад на обласний рівень – тобто тим, на чию бездіяльність, власне, і скаржились.

Ситуація змінилася у 2011 р. Адже за підсумками роботи тимчасової комісії Тернопільської облради, яку очолила депутат Марія Чашка, Краснопущу не тільки почали відвідувати – із обласного бюджету виділили 200 тис. грн. на перенесення будинку-інтернату з монастиря.

“Якщо гроші виділять, постараємося вже восени відселити частину підопічних,” сказав наприкінці весни 2011 р. згаданий уже В. Боянович.

Та справа затягнулася і відселення розпочали тільки наприкінці січня 2012 р. Відтак навіть монастирське приміщення тепер – не “корпус №1”. Ці функції виконує уже окремий будинок, відремонтований, як каже його директор, за стандартами “євроремонту”.

“Навесні плануємо виселити ще 20 підопічних у корпус №4 – колишню контору,” продовжує В. Боянович.

Тобто із 70 хворих, які жили у монастирі на початку року, навесні залишиться приблизно 30. І от на їх відселення грошей, за словами директора, бракує – потрібно проводити ремонти в інших корпусах.

Настоятель Краснопущанського монастиря о. Степан Романик ЧСВВ про те, що відселення почалося, дізнався від кореспондента РІСУ, а не від адміністрації будинку-інтернату. І його турбує те, що доля звільнених приміщень наразі невирішена. Ігумен та парафіяни монастирської церкви (у Краснопущі іншого храму немає – авт.) побоюються, аби у ті кімнати не підселили нових хворих.

“Пам’ятку руйнують, монастир не може нормально жити через галас, крики. Вважаю, що свідченням доброї волі влади було б поетапне звільнення монастиря – найліпше було б, якби вони закрили ті кімнати і взагалі віддали від них ключі,” говорить о. С. Романик.

До того ж, у такому випадку можна було б одразу взятися за оновлення звільнених келій, аргументує він. Директор будинку-інтернату В. Боянович запевняє, що ніхто нових підопічних підселяти не буде – заклад розрахований на 110 хворих і наразі майже укомплектований.

“А щодо поетапного повернення, то це має вирішувати облрада,”–  каже В. Боянович.

Голова облради Олексій Кайда говорить, що гроші з бюджету виділяли саме “для ремонтних робіт і поетапного відселення”.

“Для підтвердження можна підняти стенограми засідання облради. Але, думаю, що мого слова достатньо. Потрібно поїхати й оглянути, що зробили. Після свят це зроблю,” – додає він.

Голова облради уже був у монастирі і закладі перед тим, як на голосування виносили проект рішення про виділення грошей...

Теги: