Ужгородська богословська академія відзначила 10-річний ювілей30 січня виповнилось 10 років з дня благословення митрополитом Київським і всієї України Володимиром початку освітньої та наукової діяльності Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви, повідомляє сайт УУБА.

Як зазначається, за цей час на базі академії було створено перший і єдиний в Україні духовно-навчально-науковий комплекс УПЦ (МП) та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту: «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія (вищий духовний навчальний і науковий заклад УПЦ) - Карпатський університет імені Августина Волошина (приватний вищий навчальний заклад системи МОН МС України)».

Завдяки цьому майбутні пастирі Церкви мають можливість одночасно здобувати вищу духовну та вищу світську освіти за рівнями бакалавра та магістра богослов'я з отриманням відповідних дипломів церковного та державного зразка.

З перших днів свого функціонування навчально-виховний та науковий процес в академії ґрунтується на використанні передового вітчизняного досвіду в галузі вищої духовної освіти та норм міжнародного Болонського процесу. Поряд із підготовкою спеціалістів з вищою духовною освітою для пастирського служіння та педагогічної діяльності на базі академії активно функціонує докторантура.

За десять років своєї богословсько-освітньої та наукової діяльності академія підготувала спеціалістів, які представляють чисельні єпархії канонічних Православних Церков з України, Російської Федерації, Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Казахстану, Угорщини, Румунії, Словаччини, Чехії, Греції та Сполучених Штатів Америки.


Академія, історія створення якої викладена на офіційному сайті,  у 2010 році успішно пройшла європейську акредитацію в Міжнародному освітньому товаристві (штаб-квартира в м. Лондон, Великобританія). Відтак, дипломи академії отримали визнання в країнах Європи та світу.

З нагоди ювілейного десятиріччя ректорат, професорсько-викладацький склад, співробітники та студенти УУБА-КаУ висловили митрополиту Київському і всієї України Володимиру щирі слова вдячності за "особистий внесок в розвиток української богословської освіти і науки, віддане служіння Святій Українській Православній Церкві та Боголюбивому українському народу".

Теги: