В Ужгородській богословській академії продовжують українізацію богослужінняВідповідно до рішення Педагогічної ради від 6 лютого ц.р. і благословення ректора академії, професора архімандрита Віктора (Бедь) за попереднім узгодженням із митрополитом Володимиром, Предстоятелем Української Православної Церкви, в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія впроваджено почергове читання ранкових та вечірніх молитов церковнослов’янською та українською мовами.

До цього часу молитви вичитувались тільки церковнослов’янською мовою. Як зазначається, вичитка молитов українською мовою надасть студентам-богословам більш усвідомлено розуміти зміст молитовних текстів своєю материнською мовою і відповідно буде доброю навчальною практикою для подальшого пастирського служіння на приходах Української Православної Церкви, де богослужіння здійснюються не тільки церковнослов’янською мовою, але й українською.

Як повідомляє прес-служба УУБАКаУ сайту "Богословська освіта і наука в Україні", для належного забезпечення цього процесу в академії було підготовлено до друку та видано молитовний Регламент церковнослов’янською та українською мовами.

Як повідомлялося, 13 листопада минулого року в УУБА провели таїнство Хрещення українською мовою.

Теги: