15 травня в актовій залі Київської православної богословської академії УПЦ КП відбулася Всеукраїнська наукова богословсько-історична конференція, присвячена 1150-літтю утворення Київської митрополії та Хрещення Руси за часів князя Аскольда, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Київського Патріархату.

Перед початком роботи було опубліковано й презентовано кожному учасникові та гостеві конференції богословсько-історичний збірник Київської православної богословської академії УПЦ КП "Труди Київської Духовної Академії", в який увійшли матеріали цієї конференції. Також була презентована ще одна книга "В Українській Церкві велика була духовна сила", авторами якої є Арсен Зінченко та Ірина Преловська .

На пленарному засіданні з вітальним словом виступили архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА; народний депутат України Ющенко П. А.; заступник голови Голосіївської районної державної адміністрації м. Києва Жук П. Ф.; Прядко В. М.; декан факультету міжнародних відносин Міжнародного інституту лінґвістики і права, доцент, доктор історичних наук  Зінченко А. Л.; архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій; митрополит Луцький і Волинський Михаїл; завідувач богословським відділенням філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, кандидат богословських наук, доцент протоієрей Миколай Щербань; святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Із заключним словом виступив завідувач кафедри філософії Київської православної богословської академії, доктор богословських наук, професор Дмитро Степовик.

На завершення архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор КПБА, разом із митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм дали відповіді на поставленні запитання щодо даної тематики. А також архієпископ Епіфаній зачитав вітання із Канади протопресвітера Степана Ярмуся, який передав вітання згадуючи візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Завершилося пленарне засідання молитвою.

Як повідомив кореспондент "Релігії в Україні" з місця події, на конференції, зокрема, розглядалося питання про канонізацію київського князя-християнина Аскольда як «блаженного мученика за православну віру». Наразі готуються матеріали з остаточного вирішення цього питання.

На відміну від УПЦ КП, в Українській Православній Церкві (Московський Патріархат) комісія, що була минулого року створена Священним Синодом УПЦ з нагоди святкування 1150-ліття утворення Київської митрополії та Хрещення Руси за часів Аскольда, так і не розпочала своєї роботи. Хоча саме УПЦ (МП) у 2010 році першою виступила з ініціативою розгляду питання про канонізацію згаданого київського князя.

Теги: