У неділю, 27 травня, по благословенню Предстоятеля Української Православної Церкви, блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в місті Харкові відбулися урочистості з нагоди святкування 20-ї річниці історичного Харківського Архієрейського Собору Української Православної Церкви та Предстоятельського служіння митрополита Володимира на кафедрі київських митрополитів, повідомляє сайт УПЦ.

У Благовіщенському кафедральному соборі була відслужена літургія. Урочисте богослужіння очолив митрополит Сімферопольский і Кримський Лазар, якому співслужили: митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Миколаївський і Вознесенський Питирим, архієпископ Білгородський і Старооскольський Іоанн, секретар Священного Синоду Болгарської Православної Церкви єпископ Стобійський Наум, Керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній, архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій, архієпископ Полтавський і Миргородський Филипп, Секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Северодонецький і Старобільський Агапит, єпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей, єпископ Макарівський Іларій.

Після літургії архієпископом Бориспільським Антонієм було зачитано вітальний адрес митрополита Володимира учасникам урочистостей 20-річчя історичного Харківського Архієрейського Собору. Також до присутніх із промовою звернувся митрополит Сімферопольский і Кримський Лазар. У своєму слові він, зокрема, як учасник Харківського Собору, наголосив на історичній значності цієї події та зосередив увагу на важких умовах і складнощах, із якими зіштовхувалась Православна Церква України у складні часи перебудови. Також митрополит Лазар зауважив, що саме митрополит Володимир, обраний Предстоятелем Української Православної Церкви на Харківському Архієрейському Соборі, і донині є мудрим кормчим Української Православної Церкви та люблячим пастирем, саме завдяки йому вона плідно та мирно звершує своє Богом заповідане служіння на Україні, і саме блаженніший Володимир є гарантом миру, любові та стабільності, як серед вірних Церкви, так і в нашій державі.

Після урочистих промов владики перейшли до нижнього храму Кафедрального собору на честь Святителя Мелетія Харківського, де звершили заупокійну літію на могилі митрополита Никодима (Руснака), та поклали квіти до його гробниці.

Також архіпастирі на чолі із митрополитом Лазарем відвідали приміщення, де відбувся історичний Харківський Архієрейський Собор 1992 року, і піднесли многолітня Предстоятелю УПЦ.

Сьгодні ж, 28 травня, в Українському домі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) об 11-00 почнеться урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Українська Православна Церква на межі тисячоліть», яка відбудеться за присутності Предстоятеля Української Православної Церкви мтрополита Київського і всієї України Володимира. 

Конференція в Українському домі – перша серед подій, які відбуватимуться в Україні   протягом травня-липня 2012 р. з нагоди святкування  20-річчя Предстоятельського служіння митрополита Володимира. Про інші урочисті події, зокрема  про молебень на Володимирській гірці,  візит Патріарха Московського і всієї Русі Кирила до Києва розповість під час брифінгу о 10:30 голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, прес-секретар Предстоятеля протоієрей Георгій Коваленко.      

В програмі конференції:
- Доповідь блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира Предстоятеля УПЦ «Українська Православна Церква на межі тисячоліть».
-  Доповідь протоієрея Сергія Ющика, ректора Волинської духовної семінарії «Проблеми перекладів Святого Письма на українську мову: буквальний і смисловий».
- Доповідь преосвященнішого Наума, єпископа Стобійського, Головного секретаря Священного Синоду Болгарської Православної Церкви «Досвід подолання розколу на прикладі Болгарської Православної Церкви» та ін.

Організатором конференції є Київська духовна академія і семінарія.


Під час конференції в холі проходитиме фотовиставка «Митрополит Володимир єднає Україну»

Теги: