14-15 липня в селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області пройшла чергова всеукраїнська проща. Зарваниця входить до п’ятнадцяти Марійських відпустових місць усього світу, тож її нерідко називають Українським Люрдом, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Від 120 до 150 тисяч прочан взяли участь у Всеукраїнській прощі у Зарваниці (ФОТО)

Цього року на відпуст до села Зарваниця прийшло близько 120 тис. чол. (Інтернет-портал «За Збручем» подає дещо більшу цифру – 150 тис.). Така кількість людей не дивує, адже навіть в раданські часи, коли відпусти відбувалися в «катакомбних» умовах, до Зарваниці приходило до 3-4 тис. чол., а в роки незалежності рекордом була цифра 500 тис.

Захід очолив глава УГКЦ архиєпископ Святослав (Шевчук). Також були присутніми архиєпископ Томас Едвард Галіксон, Апостольський нунцій в Україні, високопреосвященний Еліас Шакур, архиєпископ Мелхітської Греко-Католицької Церкви зі Святої Землі, преосвященний Антон Коша, єпископ-ординарій Кишиневської єпархії Республіки Молдова, 15 митрополитів, архиєпикопів, єпископів УГКЦ і РКЦ.

Від 120 до 150 тисяч прочан взяли участь у Всеукраїнській прощі у Зарваниці (ФОТО)

Для проведення прощі було традиційно залучено членство Всеукраїнської організації «Тризуб» імені С. Бандери, до обов’язків якого входило зберігання правопорядку в умовах великого скупчення народу (при зустрічі перших осіб Церкви, проведенні релігійних процесій, освяченні води в джерелі), а також профілактика дій, що є несумісними із релігійним заходом (приміром, вживання алкогольних напоїв чи нецензурної лексики).

Цьогорічна проща в с. Зарваниці мала декілька особливостей. Вперше за останні роки під час головної літургії йшов дощ. Паломники, що відвідують прощу починаючи з 1995 року, не пригадують таких випадків.


По-друге, серед учасників заходу був присутнім голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян. Паломники зустріли виступ Хоптяна без ентузіазму, а коли той вирішив передати вітання від Президента, багатотисячна юрба відповіла скандуванням «Ганьба!» (Нагадаємо, що нещодавно в одному із населених пунктівТернопільщини до храму не впустили людей, котрих підозрюють у співпраці з Партією регіонів).

Теги: