Єпископ УАПЦ відкрив на Полтавщині музей патріарха Мстислава24 липня у день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги відбулося урочисте відкриття відновленого музею патріарха Мстислава силами Полтавського міського сестринства ім. рівноапостольної княгині Ольги, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на uaoc.net.

Захід, що є одним із запланованих урочистостей, приурочених до святкування сімдесятиліття Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, розпочався святковим молебнем із акафістом святій рівноапостольній княгині Ользі. Звершив молебень преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ.

У своєму слові владика, зокрема, сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять першого патріарха нашого українського, православного, який народився в Полтаві. Саме полтавська земля дала цього велета духу українського, славетного сина українського народу. І саме ось у цій хаті дідуся Афанасія він народився, тут виріс, тут жив, звідси ходив до реального училища, де здобував першу освіту, звідси пішов у часами небезпечне, але таке велике життя… Нам із вами слід усвідомити, що якби не такі велети духу українського, то може б ми і не стояли не тільки в цій старесенькій хатині, якій уже більше двохсот років, а й взагалі б не топтали українського рясту. Саме завдяки таким вірним та відданим синам і донькам України ми маємо з вами сьогодні не просто життя в Україні, а українську державу, ту державу, про яку мріяла вся родина Скрипників, вся родина Петлюр – їхній родинний будинок знаходиться поряд, довкола все це була їхня маєтність. Вони боролися й поклали життя своє за Україну".

Змістовною була розповідь першого директора музею Раїси Дмитрівни Циган. Після цього владика Афанасій благословив нових членів сестринства на плідну роботу. Завершив захід спів єпархіального хору, очолюваного Олександрою Горай.

Протягом всього святкування почесною вартою стояло козацтво. Це представники Слобідського козацького війська, Харківського крайового товариств Українського козацтва (обидва представлені козаками з Харківщини на чолі з крайовим отаманом Сергієм Потаповим), Міжнародний Союз козацьких сил (у заході брала участь молодь, під час зустрічі архієрея їх представляв полковник Григорій Яворський), Полтавське обласне козацьке товариство соборного козацтва України «Січ» на чолі з отаманом Убийвовком В.О. (козацтво передало до фондів музею наочно-навчальний посібник «Гетьмани і полководці України») та інші.

Теги: