В Інтернеті з’явився фільм про подорож українських журналістів і священика до Соловків (ВІДЕО)У понеділок в мережі Інтернет зявилась перша серія фільму "Вогонь волі: з Холодного Яру до Соловків". Усе відео зняте під час подорожі, коли священик і журналісти із свічкою в руках та паростком дуба у рюкзаку здолали пять з половиною тисяч кілометрів. Камера фіксувала пригоди, сварки, невдачі та перемоги, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вечірню Умань.

- Головним "моторчиком" нашої подорожі був Олег Островський, головний редактор "Козацького краю". - розповідає Андрій Кравець, один з учасників подорожі. - і це була реальна "встряска"... Дивні відчуття, коли ступаєш на землю Соловецьких островів, де помер останній кошовий Запорізької Січі Петро Калнишевський, а згодом було закатовано більше ста тисяч українців.

6 днів за кермом, перельот над Білим морем на старому літаку, козацький куліш під стінами монастиря та багато іншого: несподівані сліди черкащан, знайдені під час подорожі у найбільшій катівні 20 століття. Під час подорожі були випадки, коли вона могла перерватись - ламалась автівка, були проблеми з російськими ДАІшниками.

- Намагався передати усе, що відбувалось, - розповідає Володимир Гамалиця, що знімав на відеокамеру. - Це були екстремальні зйомки - в умовах, коли немає часу, світла, а в руках лише камера та два обєктива, зняти та змонтувати так, щоб було цікаво. Перша серія вийшла на 15 хвилин. У ній - уся дорога від Холодного Яру та Хортиці - і до Соловків. У другій серії будуть пригоди, що трапились на Соловках, коли нас залишили без житла і ми були готові ночувати у тайзі разом з ведмедями. Третя серія - повернення. На зворотній дорозі ми відкрили чимало нового, побували на могилі гетьмана Дорошенка та дізнались, як Олександр Пушкін змусив свою тещу відновити могилу українського гетьмана.


Фільм зявився на каналі UmanNews в мережі YouTybe. Також його можна подивитись на сайтах: "Прочерк", "Козацький край", "ПресЦентр" та "Вечірня Умань".

Теги: