27 січня у м. Самбір продовжився конфлікт у місцевій громаді УПЦ КП, яка складається з парафій нижнього і верхнього храмів приходу. За повідомленням сторони, що не прийняла рішення Синоду УПЦ КП про переведення парафії до складу Дрогобицької єпархії УПЦ КП, "відбулася спроба рейдерського захоплення храму святителя Павла Конюшкевича", громада якого 23 січня звернулася до Константинопольського Патріарха з проханням прийняти її під свій омофор, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кyiv-pravosl.info.

У опозиційних вірян "немає сумнівів, що цю спробу рейдерського захоплення спровокував заклик у «Зверненні патріарха Філарета до православних Самборчан, на яке наголошували правопорушники".

Як повідомляється, на першому ранковому богослужінні 27 січня біля 30 прибічників священнослужителя Миколая Бухнія  та підвезені з навколишніх сіл люди спробували силою ввести його до нижнього храму (на честь святителя Павла Конюшкевича). Священики цього храму стверджують, що "напередодні священнослужителя Миколая Бухнія було виведено з штату священиків парафії", а тому з ним ніхто з парафіяльних священиків "не виявив бажання навіть спілкуватися".

Спроба заволодіти нижнім храмом була невдалою. Перша та друга недільні літургії були відслужені спокійно, багато вірних, що не підтримали переведення храму до Дрогобицької єпархії УПЦ КП, приступили до сповіді та причастя. Загалом у богослужіннях взяли участь більше 600 осіб.

Напередодні, 25 січня, Патріарх Філарет звернувся до духовенства і вірних Київського Патріархату в м. Самборі з приводу ситуації, що склалася навколо Успенського собору, із посланням "Зупиніть свавілля!" В ньому, зокрема, зазначається: "Протягом останніх років, після того, як брат настоятеля парафії протоієрея Олександра Швеця протоієрей Іван Швець заради отримання єпископського сану перейшов до УАПЦ, громада Успенського собору роздирається суперечками й конфліктами. Бо переходячи в УАПЦ, протоієрей Іван Швець сподівався, що його підтримають громади Київського Патріархату на Львівщині, з яких він створить власну впливову єпархію. Центром цієї єпархії він бачив м. Самбір, сподіваючись на підтримку настоятеля Успенського собору, свого рідного брата протоієрея Олександра Швеця..."

У свою чергу, протоієрей Олександр Швець, який не прийняв рішення Синоду УПЦ КП і наполягає на тому, що саме він залишається настоятелем храмів Успенського та святителя Павла (Конюшкевича), оприлюднив своїм вірним рішення парафіяльної ради та повну відповідь на «Звернення Святійшого патріарха Філарета до православних Самборчан» (коротка відповідь міститься тут). Він намагається з юридичної точки зору довести "повну некомпетентність Священного Синоду відносно ситуації яка має місце в м. Самборі". Як повідомляється, рішення парафіяльної ради та відповідь на звернення Патріарха Філарета, зачитані о.Олександром Швець, "не викликали заперечення з присутніх вірних, окрім частини людей з числа рейдерів, які покинули храм".

Теги: