Священики-депутати голодують проти рішень Синоду УПЦ КП і хочуть перейти під владу КонстантинополяУ зв’язку з тим, що 22 січня Синод УПЦ КП включив ставропігійну парафію Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора до складу Дрогобицької єпархії УПЦ КП, опоненти цього рішення -- місцеві священики храмів Успіння Пресвятої Богородиці та святителя Павла (Конюшкевича) -- оголосили голодування і шукають підтримку у Вселенського Патріарха, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кyiv-pravosl.info.

Ввечері 23 січня у храмі святителя Павла (Конюшкевича) вони провели свої відкриті загальні зборі Парафіяльної ради парафії Різдтва Пресвятої Богородиці м. Самбір, Православного братства та кліру Правосланого центру. "На них одноголосно були засуджені противоправні та антиканонічні дії Священного Синоду УПЦ КП", -- зазначається у прес-релізі організаторів.

Більш того, в знак протесту настоятель парафії Пресвятої Богородиці та депутат Самбірської міської ради митрофорний протоієрей Олександр Швець та протоієрей Микола Брийовський, також депутат Самбірскої міської ради, оголосили безстрокове голодування в храмі. До голодувальників готові приєднатися інші священики м. Самбора та православні вірні парафії Різдва Пресвятої Богородиці, говориться у прес-релізі.

Одночасно була прийнята Заява, в якій заявляється, що "Священний Синод УПЦ КП самочинно спотворив хід та результати зборів парафії Різдва Пресвятої Богородиці", "незаконно змінив юридичний статус парафії", а тому парафіянам пропонується "повернутися в своєму канонічному статусі до положення Томосу Константинопольського Патріарха від 13. 11. 1924 р. Б., а саме визнати канонічну та духовну владу Константинопольського Патріарха Ворфоломія І".

З цими пропозиціями настоятель митрофорний протоієрей Олександр Швець планує звернутися до Вселенського Патріарха Варфоломія.

Теги: