Патріарх Московський і всієї Русі Кирил нещодавно закликав духовенство відмовитися від дорогих автомобілів. На прикладі київського Свято-Троїцького Іонінського монастиря програма "Гроші" вирішила показати, чи дослухаються ченці до свого архіпастиря, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ТСН.

Офіційна вартість Toyota land cruiser - майже мільйон гривень. Саме така машина в ченця Ігнатія. Він навіть довіз журналіста до монастиря. "Це спонсори, благодійники подарували", - розповів о.Ігнатій.

Монастир розташований у самому серці столиці. На місці журналісти побачили ще одну недешеву автівку, позашляховик "Mitsubishi L200" вартістю близько 30 тис. доларів. З машини вийшли жінки, які одразу помітили камеру телевізійників. За кермом теж була монахиня. Всі вони - представниці найнижчого церковного рангу. На питання щодо того, як їй вдалося купити таку машину, матінка відповіла, що не купляла, а потім взагалі відмовилась спілкуватись.

До речі, L200 полюбляють і інші ченці Іонінського монастиря. Один з них повідомив, що машина не його, це монастирська власність, і це авто їм подарували. У настоятеля монастиря єпископа Іони (Черепанова) - "Volkswagen Tuareg", який коштує щонайменше 67 тисяч доларів. Водій владики ексклюзивно "благословляє" програму "Гроші" на зйомку. "Йому подарували. Зрозуміло що у монастиря немає таких грошей. Це найпростіша комплектація", - розповідає він.

Ченці в один голос переконують: розкішні авто їм дарують щедрі меценати. У Іонінський монастир частенько заглядає, наприклад, регіонал Анатолій Кінах.

У відповідь на дарунки ченці готові молитися за своїх жертводавців. Яскравий приклад - Голосіївський чоловічій Свято-Покровський монастир. На його території поряд з блаженними ченцями похований кримінальний авторитет Кисіль на прізвисько Дід.

Нагадаємо, що Іонінський монастир відомий роботою у соціальному і молодіжному служінні.

Теги: