Архімандрит УПЦ відправив заупокійну літію за головнокомандувачем УПА5 березня ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви (Московський Патріархат) з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь) відслужив заупокійну літію за Героєм України Романом Шухевичем, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.


Архімандриту УПЦ співслужили помічник ректора з духовно-патріотичного виховання УУБА–КаУ ієромонах Ігор (Богдан) та керівник прес-служби УУБА–КаУ протоієрей Ігор Ковальчук.

Роман Шухевич -- головнокомандувач Української Повстанської Армії, голова Секретаріяту Української головної визвольної ради, генерал-хорунжий, вбитий в ніч з 4 на 5 березня 1950 року від каральних військ НКВС СРСР. Кілька років тому Президент Віктор Ющенко присвоїв Роману Шухевичу посмертне звання Герой України.

Заупокійну літію було відправлено в Ужгороді біля пам’ятника Жертвам політичних репресій комуністично-радянського режиму. За літією возносилися молитви за всіма полеглими борцями за державну незалежність України в ХХ столітті.


Біля пам’ятника було запалено лампадки та покладено квіти вдячності і скорботи за всіма героями та борцями за державну незалежність України.

Нагадаємо, що 3 березня в деяких єпархіях УПЦ провели урочистості з нагоди 400-річчя російського імператорського Дому Романових.

Теги: