8 березня 2013 року під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Священного Сиоду УПЦ Київського Патріархату. Синод прийняв низку кадрових рішень, розглянув питання, пов’язані з підготовкою до Помісного Собору, схвально оцінив підсумки візиту делегації ВРЦіРО до Брюсселю, висловив занепокоєння з приводу певних законодавчих ініціатив Кабінету міністрів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

На засіданні прийнято рішення зобов’язати єпархіальних архієреїв протягом Великого посту провести Єпархіальні збори, на яких обрати делегатів на Помісний Собор, який УПЦ КП планує провести цього року.

Члени Синоду висловили задоволення з приводу візиту Патріарха Філарета до м. Брюссель (Королівство Бельгія) у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, його участі в зустрічі з Європейським комісаром з питань розширення і політики добросусідства п. Штефаном Фюле та інших заходах. Синод вважає корисним налагодження більш тісних контактів між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій з європейськими політичними, міжконфесійними та громадськими структурами.

Синод висловив глибоке занепокоєння з приводу подання Кабінетом міністрів України до Верховної Ради України законопроекту № 2342 від 19 лютого 203 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні». Учасники засідання наголосили, що для Церкви є неприйнятними сучасні прагнення шляхом встановлення певних законів віднести до числа основних прав людини те, що є противним природі людини та визначено Богом як важкий гріх, зокрема – встановити для одностатевих зв’язків суспільне заохочення у вигляді визначених для шлюбу прав, оголосити такі зв’язки цілком нормальними, формувати в суспільстві позитивне ставлення до них та накласти обмеження і покарання за критику аморального способу життя. Цікаво, що обґрунтовуючи цю свою позицію, Синод послався на Декларацію незалежності США.

Члени Синоду доручили Патріарху Філарету звернутися з листом до Кабінету міністрів України та Верховної Ради України, в якому викласти позицію Київського Патріархату з порушеного питання.

Нагадаємо, що в лютому 2013 року міністр закордонних справ Леонід Кожара, анонсуючи підготовку урядом законопроекту № 2342, висловлював припущення, що Православна Церква не підтримає державу в її намаганні виконати вимоги Євросоюзу щодо протидії дискримінації геїв. Тепер ці прогнози міністра збулися. Київський Патріархат відкрито виступив проти нової законодавчої ініціативи уряду. Не виключено, що з подібними заявами можуть виступити й інші християнські конфесії України.

На засіданні Синоду були порушені також кадрові питання. У зв’язку з важкою хворобою (інсульт) єпископ Коломийський і Косівський Іоан не може відправляти богослужіння та здійснювати керівництво єпархією, тому синодали ухвалили звільнити його від управління Коломийською єпархією за станом здоров’я та почислити його на спокій. Було призначено єпископом Коломийським і Косівським владику Юліана (Гаталу), якого водночас звільнено від обов’язків єпископа Городоцького, вікарія Львівської єпархії. Єпископа Юліана та Єпархіальне управління Коломийської єпархії закликано забезпечити достатнє довічне утримання для єпископа Іоана (Бойчука).

Також Синод звільнив архієпископа Вінницького і Брацлавського Онуфрія від обов’язків керуючого Вінницькою єпархією на його прохання. На його місце призначено владику Михаїла (Бондарчука), якого у зв’язку з цим звільнено від керівництва Дрогобицько-Самбірською єпархією. На останню призначено владику Якова (Макарчука), відповідно його звільнено від керівництва Одеською єпархією. У свою чергу владику Марка (Гринчевського) призначено єпископом Одеським і Балтським, керуючим Одеською єпархією, його також звільнено від керівництва Кіцманською єпархією, на котру призначено владику Онуфрія (Хаврука).

Синод розглянув звернення протоієрея Олександра Швеця, настоятеля громади Київського Патріархату, що звершує служіння в Успенському соборі м. Самбора Львівської області, який за дорученням громади просить перевести її в юрисдикцію Тернопільської, Волинської або Львівської єпархії на постійно або тимчасово, на період Великого посту.

Синод залишив цю громаду у складі Дрогобицько-Самбірської єпархії і закликав настоятеля протоієрея Олександра Швеця, духовенство і парафіян громади Успенського собору м. Самбора у співпраці з владикою Яковом, архієпископом Дрогобицьким і Самбірським, знайти примирення і порозуміння.

На засіданні Синоду були розглянуті й  інші питання життєдіяльності УПЦ КП.

Теги: