Єпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, звернувся до тих, хто закінчив духовну школу, але не прийняв священицької хіротонії, а також до тих, хто не має закінченої духовної школи, але бажає стати духовним пастирем, ставати кліриками його єпархії, на яких уже чекають парафіяни і земельні ділянки для побудови храмів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna.

"Прийнявши в листопаді 2009 року Харківсько-Полтавську кафедру, я зіткнувся із серйозною кадровою проблемою – парафії відновлюються, створюються, а призначити настоятелів для організації церковного життя та богослужінь немає з кого. В той же час як на Полтавщині, так і по всій Україні, проживає багато тих, хто закінчив духовні навчальні заклади православних конфесій, але ще не стали священиками. Саме їх я й закликаю відкинути міжконфесійну упередженість, політично-церковну заангажованість і згадати, що всі ми діти одного Отця Небесного, а наша земна мати – Україна, про яку треба дбати понад усе на світі, особливо про духовний стан народу Божого", -- йдеться у зверненні єпископа Афанасія.

"Міжконфесійні негаразди рано чи пізно вирішаться, православні об’єднаються й кожен залишиться наодинці зі своєю совістю. І совість, через яку Господь говорить із нами, запитає – чому ти, обравши шлях служіння Богу, зійшов із нього, чому ти піддався на агітацію й пропаганду і не став на служіння Богу й Вітчизні там, де твого служіння найбільше потребували? Які б оправдання такий не висловлював, Господь не прийме їх, як не прийме й оправдання в тому, що, мовляв, УАПЦ - неканонічна Церква. В Бога немає ні «канонічних», ні «неканонічних». В Бога є або християни, або нехристі. Невже й ви записалися в нехристі?", -- запитує владика УАПЦ.

"Де ж ви – сини своєї Вітчизни?! Чому не хочете послужити ділу спасіння народу Божого у життя вічне, чому не хочете послужити на українській духовній ниві? Знаю, що всім хочеться і зарплат високих, і щоб був готовий храм для служіння. Я тільки за це. Але нині настали такі часи, що ні зарплат високих, ні соборів готових, де б вас чекали, в Церкві немає. Вас чекає принижена і знедолена Вітчизна, розгублене в духовних пошуках українство - народ, якого дурять на кожному кроці різного роду «проповідники» закордонних вчень, аби мати з того зиск - хто матеріальний, а хто, виконуючи чужу волю, працює на шкоду своїй Вітчизні. Але немає нічого страшнішого й ганебнішого в цьому житті за зраду віри Православної й України!", -- говориться у зверненні.

Єпископ Афанасій поставив собі за мету створення єпархії "хоч і невеликої кількісно (хоча територія й велика), але такої, де релігійні громади були б наповнені істинно віруючими побожними людьми й високодуховними пастирями, які вестимуть їх у правді Христовій до спасіння в життя вічне". За його словами, є парафії, де люди чекають таких настоятелів, є земельні ділянки для побудови храмів і є активні парафіяни.

"Чекаю на Вас, брати мої. Чекає на вас Бог, Церква й Україна!" -- закінчує своє звернення керуючий Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ єпископ Афанасій

Теги: