В УПЦ відслужили заупокійну літію за Президентом Карпатської України греко-католицьким священиком Августином Волошиним18 березня 2013 року, з нагоди 139-річчя з дня народження видатного українського науковця-педагога, громадсько-політичного діяча, Президента Карпатської України (1938-1939 рр.), Героя України Августина Івановича Волошина, в Ужгороді була звершена заупокійна літія, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.

Службу очолив ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь).

Заупокійна літія була відслужена біля пам’ятника Президенту Карпатської України.


У співслужінні також брали участь помічник ректора з духовно-патріотичного виховання ієромонах Ігор (Богдан), керівник перс-служби  протоієрей Ігор Ковальчук та академічні хористи - студенти У курсу богословсько-філософського факультету УУБА-КаУ.

Августин Іванович Волошин (17 березня 1874, с. Келечин, Міжгірський район, Закарпатська область — † 19 липня 1945, м. Москва, Росія) — український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик, 1938 прем'єр-міністр автономного уряду Карпатської України, в 1939 став президентом цієї держави, Герой України (посмертно). У травні 1945 заарештований радянськими спецслужбами СМЕРШ. Помер у московській Бутирській в'язниці 19 липня 1945 року, за офіційною версією — від паралічу серця.

Теги: