В УПЦ пояснили, чому не святкуватимуть 1025-річчя Хрещення Київської Русі разом з УПЦ КППрес-секретар глави УПЦ митрополита Володимира протоієрей Георгій Коваленко, коментуючи для УНІАН заяву глави УПЦ КП Патріарха Філарета про те, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі у Києві святкуватимуть і Московський Патріархат, і Київський, і Греко-Католицька Церква, і Римо-Католицька та інші церкви, відзначив, що УПЦ (МП) не буде святкувати разом з неканонічними структурами, повідомляє "Релігія в Україні".

«Одночасно, цей церковний ювілей буде відзначатися і українською державою, яка вважає себе правонаступницею Київської Русі. Церковні святкування відбудуться за церковними правилами і традиціями, а протокол державних святкувань буде визначатися відповідними державними інституціями», - зазначив протоієрей Г.Коваленко.

Водночас він пояснив, що Патріарх Московський і всія Русі Кирил братиме участь в ювілейних урочистостях «як глава РПЦ, що веде свою історію від Церкви Київської Русі, та як наступник Київських митрополитів, які за певних історичних обставин переїхали з Києва на Схід». «Безпосередньо на древній Київській кафедрі сьогодні перебуває предстоятель Української православної церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Саме Святіший Патріарх Кирил і Блаженніший Митрополит Володимир і очолять церковне святкування 1025-річчя Хрещення Русі, в яких братимуть участь представники усіх помісних православних церков світу», - розповів прес-секретар глави УПЦ.

На його думку, «заяви очільників Київського патріархату розраховані на політично заангажовану і нецерковну аудиторію». Протоієрей Георгій нагадав, що «під час святкування 1020-річчя Хрещення Русі, навіть, за президентства Віктора Ющенка, ніяких зустрічей Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломея і Святішого Патріарха Московського Олексія, які брали участь в урочистостях, з представниками розкольницьких угрупувань в Україні, до яких належить і УПЦ КП і УАПЦ, також не відбувалося». При цьому він підкреслив, що «це не тому, що православні не поважають представників інших конфесій чи релігій, а тому, що ми продовжуємо вважати розкольників своїми братами і очікуємо їх повернення до єдності зі Святим Православ’ям».

Прес-секретар Предстоятеля УПЦ пояснив, що на сьогоднішній день в православній церкві, до якої належить РПЦ і УПЦ, а також православні церкви по всьому світові, не існує такої інституції, як Київський Патріархат та не існує такого ієрарха як "патріарх Філарет". Помісні православні церкви не можуть порушити канони міжцерковного спілкування, що склалися у православному світі. Зокрема, неможливі спільні з розкольниками богослужіння і урочистості. «Але в них ще є час для повернення до спасительного лона Матері-Церкви і, впевнений, відновлення єдності Українського православ’я могло б стати найкращим подарунком нашому народові до 1025-річчя Хрещення Київської Русі», - підсумував прес-секретар глави УПЦ (МП).

Теги: