У ніч з 26 на 27 березня в м. Золотоноша, що на Черкащині, вандали вже вдруге понівечили фігуру Пресвятої Богородиці, цього разу відбили голову. Подібні події останнім часом супроводжують греко-католиків в інших регіонах України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Греко-католицький священик Юрій Голоднюк розповідає: «У м. Золотоноші зареєстровано понад десяток інших Церков, у них все нормально, жодних прикростей, і тільки наша громада терпить постійні напади зловмисників, про яких ми лише можемо здогадуватися».

Перший напад на греко-католицьку громаду Золотоноші стався у ніч із 7 на 8 липня 2012 року. Тоді зловмисники вирвали з фасаду каплиці, в якій молиться місцева греко-католицька громада, хрест і викинули його на вулицю, а також намагалися вирвати фігурку Божої Матері, котра стоїть на подвір’ї перед входом до каплиці.

Подібних нападів зазнавали парафії УГКЦ і на Київщині: у Броварах та в Ірпені.

Зовсім недавно вчинено розбійний напад на каплицю Різдва Пресвятої Богородиці і помешкання священика в м. Кремінна Луганської області. Невідомі зловмисники вночі зробили чотири вистріли у вікно з, імовірно, вогнепальної зброї. На щастя, ніхто не постраждав.

У всіх цих випадках зловмисників не знайдено.

Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф (Мілян), коментуючи події, що сталися в ніч з 26 на 27 березня в м. Золотоноші, сказав: «Аналізуючи акти вандалізму, що відбулися в липні минулого року в Золотоноші, і те, що сталося цієї ночі, можна сказати, що зло активізується тоді, коли у світі і в Церкві відчувається благодать Святого Духа. Мені шкода тих людей, які піддаються злу і чинять такі злочини. Не менше шкода тих спільнот і організацій, які за цим стоять. Переконаний, що найбільший атеїст, який тільки може бути в Україні, не зробив би цього одноосібно».

Теги: