Помер відомий церковний історик ЗакарпаттяЯк стало відомо, 10 квітня 2013 року відійшов у вічність відомий закарпатський автор фундаментальних праць з релігійної проблематики, знавець історії церкви на Закарпатті Юрій Юлійович Коссей, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Закарпаття онлайн.

Юрій Юлійович Коссей народився 24 червня 1933 року на Хустщині у сім'ї греко-католицького священика. Життя Юрія Коссея з юних років припало на важкий період для Греко-Католицької Церкви, переслідування якої безпосередньо торкнулося сім'ї Коссеїв. Сам Юрій за життя  особисто зазнав жорстокості й на собі відчував тортури антирелігійного переслідування. Трудову діяльність почав на Мукачівській кондитерській фабриці. Багато років праці віддав розбудові харчової промисловості Закарпаття. Після закінчення Львівського сільськогосподарського інституту обіймав різні керівні посади в межах Закарпатської області. Одружився у 1968 році. У родині народилися двоє дітей – Мар’яна і Юрій. У шлюбі прожив 45 років.

На пенсію Ю. Коссей пішов у 1998 році і після цього зміг повністю віддатися плідній творчій праці. Він ніколи не припиняв цікавитися церковно-релігійними справами. Багато читав і писав.

Як повідомляється, Юрій Коссей видав 8 книг на різні  теми церковно-історичного характеру. Серед них «Церковна Унія», «Помічний Єпископ Йосип Головач і його заслуги», «Теодор Ромжа». Також опублікував понад 60 фундаментальних праць з релігійної тематики.

Теги: