Конференція Всеукраїнського братства Андрія Первозваного закликає УАПЦ "позбутися руйнівних чинників", а УПЦ в діаспорі "унормувати канонічні стосунки з УАПЦ в Україні"Національна конференція Всеукраїнського братства апостола Андрія Первозваного, яка включає прихильників Української Автокефальної Православної Церкви, насамперед Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ(оновленої), відбулася 1 – 2 червня в Каневі Черкаської області, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт єпархії.

На події були присутні представники крайових братств: Львівського, Харківського, Кіровоградського, священнослужителі та прості миряни. Була одноголосно ухвалена заява «Зупинити кризу УАПЦ – наша християнська суспільна місія».

"Події останніх років з усією очевидністю підтвердили обґрунтованість наших застережень, - ідеться у заяві. - З захопленням Патріярхії УАПЦ була цілком позбавлена духовного й адміністративного центру. Цілком зруйнована Тернопільська єпархія УАПЦ. Завдано непоправної шкоди Хмельницькій єпархії". Серед "деструктивних сил" автори заяви називають також єпископа Івана (Швеця), протоієрея Євгена Заплетнюка, о. Сергія Няхамеса. "Оздоровчий вплив активної місійної праці Харківсько-Полтавської єпархії мінімізується через шалену пропагандистську атаку на неї та її архиєрея, аж до спроб створити «клона» (двійника) під тією самою назвою – «Харківсько-Полтавська єпархія» (Афанасія Шкурупія)", - пишуть автори заяви, маючи на увазі паралельно існуючі Харківсько-Полтавську єпархію УАПЦ і Харківсько-Полтавську єпархію УАПЦ(о), яка очолюється архієпископом Ігорем (Ісіченком).

На думку заявників, все це відбувається на тлі надзвичайно небезпечних викликів, неолібералізму та "перед перспективою масового наступу атеїзму".

Аби досягти "єдності, скоординованості, активності проповідницького служіння", Національна конференція Всеукраїнського братства апостола Андрія Первозваного закликає: "УАПЦ має позбутися руйнівних чинників, що з’явилися з приходом до влади Мефодія Кудрякова та його оточення. Ми, миряни, вимагаємо від владик УАПЦ – високопреосвященних митрополитів Андрія, Романа і Макарія та архиєпископа Ігоря – відновити діяльність Архиєрейського Собору, Патріярхії як адміністративного центру УАПЦ, відновити євхаристійну єдність збережених Львівської, Івано-Франківської, Харківсько-Полтавської, Вінницької, Хмельницької, Таврійської, Рівненсько-Волинської єпархій. Закликаємо блаженніших митрополитів Антонія та Юрія, весь єпископат Українських Православних Церков у діяспорі, унормувати свої канонічні стосунки з УАПЦ в Україні, звільнитися від комплексу замкненої фортеці, анахронічного в сучасному глобалізованому світі та згубного для церковної спільноти. Закликаємо наш український єпископат дати взірець християнської солідарності".

Теги: