Глава УГКЦ прокоментував можливість переходу на Григоріанський календар та бездіяльність держави щодо УПГКЦГлава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав (Шевчук) під час веб-конференції на РІСУ висловив здивування бездіяльністю представників державних органів, які дозволяють діячам невизнаної Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ, інші назви - "догналіти", "підгорецькі отці" тощо) безперешкодно проповідувати і проводити акції. Також глава УГКЦ заявив, що його Церква не готова перейти на Григоріанський календар, за яким діє Римсько-Католицька Церква, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на РІСУ.

«У будь-якій державі органи влади оберігають суспільство своєї країни від присутності, впливу такої особи (Антоніна Догнала – лідера УПГКЦ - ред.). Чому сьогодні наша держава бездіяльна, я не знаю», - зазначив він.

Він зауважив, що у середовищі греко-католиків дехто вважає, що за такою бездіяльністю влади проглядається політичний підтекст. «Деяким нашим вірним здається, що ця бездіяльність може мати якийсь політичний підтекст, для того, щоби тиснути на УГКЦ, зокрема, напередодні, нових виборів. Але, думаю, що політика такого роду буде безуспішною», - сказав він.

Лідеру УПГКЦ Антоніну Догналу, як відомо, ще у 2011 році суд  заборонив перебування в Україні. Після судового рішення міліція декілька разів викликала його для добровільного видворення з України, однак той не з’явився. Незважаючи на рішення української феміди, А.Догнал безперешкодно проповідує і проводить богослужіння нині біля стін Софії Київської, на Володимирській гірці та організовує хресні ходи столичними вулицями.

Антонін Догнал та його прихильники останнім часом стали активно цікавитися політикою, зокрема, зовнішньополітичним курсом України. Улітку цього року А.Догнал, наприклад, звернувся із «Пророцьким словом для Президента України», де останнього закликав відмовитися від Європейського курсу України і пристати до Митного Союзу. У разі відмови А.Догнал пророчив В.Януковичу кінець кар’єри. Згодом, аби «врятувати» Україну від євроінтеграції догналіти написали лист Президентам Росії та Білорусі, попросивши їх ввести на територію України миротворчі війська.

Під час веб-конференції Верховний архієпископ Святослав також заявив, що УГКЦ найближчим часом не переходитиме на Григоріанський календар, бо для цього немає передумов і вагомих причин. «Запровадження календаря історично показує, що воно не було основним інструментом зближення чи єдності Церкви. Це радше питання внутрішньої дисципліни, яке може сприяти єдності, а може стояти й на перешкоді», - сказав він.

Святослав зазначив, що частина УГКЦ у деяких державах перейшла на новий календарний стиль, проте це призвело до поділу парафій. «Сьогодні УГКЦ живе за Григоріанським календарем у різних країнах відповідно до локальних потреб. Хоча часом ми були свідками дуже болючих календарних воєн в Північній Америці. Наслідки їх тривають ще по сьогоднішній день. Ми маємо випадки, коли одна парафія живе за різними календарями. І бідний священик з одною частиною громади мусить співати «Христос Воскрес», з іншою - проводити Страсні Богослужіння», - зауважив Предстоятель.

«Якщо мова йде про нашу Церкву в Україні, ми поки що не бачимо необхідних передумов, а також необхідного консенсусу ні серед нашого єпископату, ні серед нашого духовенства і вірних для того, щоби перейти на Григоріанський календар в Україні», - висловив свою думку глава УГКЦ.

Теги: