У Білому Борі в Польщі глава Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав зустрівся з українською молоддю. Зустріч відбулася в рамках пастирського візиту глави УГКЦ до Вроцлавсько-Гданської єпархії з нагоди єпархіальних святкувань 1025-річчя Хрещення Русі-України та 55-річчя білобірських паломництв, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Звертаючись до молоді, Святослав наголосив на важливості віри в самоідентифікації людей. «Під час нашої вечірньої молитви, - сказав він, - був такий момент, коли в церкві все змінилося: було темно і засвітилося світло… Це найважливіша частина вечірні – запалення світил у церкві, коли сонце сідає і настає вечір». У цьому глава Церкви вбачає глибокий символічний сенс. «Справжнє світло для кожної людини є Ісус Христос, - наголосив він. - Коли світло віри запалюється, людина цілком змінюється». Блаженніший нагадав, що нинішній рік «проголошено Роком віри, роком світла, яке дає можливість молодій людині не загубитися в темряві світу».

«Цього року ми святкуємо 1025-річчя Хрещення Русі-України, а також 55 років відтоді, як до цього місця (Білого Бору) почали приходити віруючі люди, - сказав глава УГКЦ. - Це святкування ми хочемо присвятити тому, щоб це світло віри не загубилося».

«У цьому світі часто можна все знайти або все втратити, - сказав він. - Багато людей втрачають сенс власного життя і не знають, хто вони: не знають, чи вони українці, чи поляки, чи інші. У сучасному світі, який швидко змінюється, ми ніколи не маємо часу - ні на себе, ні на ближнього, ні на Бога. Щоб людина не згубила себе, їй треба знайти відповідь на питання, хто вона є». За словами Блаженнішого Святослава, пізнати своє коріння, торкнутися його може тільки віруюча людина. «Адже віра - це те, що понад часом, - сказав він. - П'ятдесят п'ять років тому сюди почали приходити люди. Що їх сюди тягнуло? Хтось хотів вирвати їх з рідної землі, забрати все, що вони мають, аби вони забули, ким вони є. Але чи можна в людей забрати віру в Бога? Ті люди, які мали віру в Бога, не втратили пам’ять своїх батьків і пам’ятають, чиїх батьків вони діти».

«Завдяки тому, що ваші батьки, діди-прадіди мали коріння віри, ви сьогодні є, - звернувся глава УГКЦ до молодих українців, - є як особи, є як християни, є як українці».

«Світлом віри батьків, світлом, яке запалив князь Володимир над водами Дніпра і яке наші люди перенесли на берег Балтійського моря, ви зможете освітлювати своє майбутнє, і тоді воно, безперечно, буде світлим, - наголосив блаженніший Святослав. - Світло майбутнього походить не від того, що ми маємо, а від того, ким ми є».

Теги: