У Братиславі, столиці Словаччини, завершилися щорічні пленарні зустрічі католицької Ради Єпископських Конференцій Європи, учасники якої обговорювали тему «Бог і держава. Європа між світськістю та лаїцизмом», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

В Асамблеї взяв участь глава Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав (Шевчук). Він пояснив, чому була присвячена цьогорічна Асамблея президентів єпископських конференцій Європи.

«Ці питання сьогодні є в центрі суспільної дискусії України, зокрема в контексті підготовки до підписання Угоди про асоціацію. З одного боку, згідно з навчанням Папи Венедикта ХVI, ми розуміємо, що здорова світськість держави має позитивні аспекти, бо гарантує права для всіх Церков і релігійних організацій. Але, з іншого – крайній секуляризм, який забороняє будь-які прояви релігійного життя, є неприйнятним. І ось ми тут разом зібралися, щоб поспілкуватися, обмінятися своїми поглядами, аби захистити свободу сумління і свободу релігії в Європі», – наголосив Святослав.

Напередодні завершенням Асамблеї глава УГКЦ очолив літургію святого Івана Золотоустого, під час якої молилися всі учасники заходу. За словами Предстоятеля УГКЦ, таке відбулося «уперше». «Сьогодні вперше в історії Генеральних асамблей президентів єпископських конференцій Європи всі присутні молилися літургію в нашому обряді. Ми хотіли так відсвяткувати 1150-ту річницю прибуття святих Кирила і Методія для місії на ці терени. Бо ці святі принесли із собою візантійську літургію і молилися в такий спосіб, як ми сьогодні запропонували Генеральній асамблеї. Гадаю, це важливо, щоб усі владики з країн Європи усвідомили, що Європа дихає двома легенями: Східної і Західної Церкви. Лише тоді, коли ми дихаємо на повні груди, маємо силу свідчити християнські цінності та проповідувати Євангеліє в Європі», – пояснив Святослав.

Під час проповіді на літургії глава УГКЦ вказав на те, що сьогодні в Україні, напередодні Вільнюського саміту Україна-ЄС, християни різних конфесій, представники інших релігій, ставлять, серед іншого, запитання: «А чи в Європі ще існують європейські цінності? Що станеться з сім’єю, з релігійним життям в Україні?» За словами глави УГКЦ, Господній заклик «не боятися» стосується і цієї ситуації. Так, теперішня Церква переживає період «болючого руйнування закам’янілої та не автентичної релігійності».

Столицю Словаччини, як місце щорічної зустрічі провідників європейських єпископатів, було обрано, щоб вшанувати 1150-річчя євангелізаційної місії святих Кирила і Методія на цих землях.

Теги: