9-річний українець отримав престижну міжнародну премію у Ватикані16 листопада у Великому Залі Папського Університету "Урбаніяна" відбулося нагородження переможців міжнародної премії Джузеппе Шакка, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вікна.

Цього року абсолютним переможцем премії став 9-річний українець Віталій Нечаєв. Він нагороджений цінною фігуркою корабля (символом премії) та грошовою стипендією на навчання.

“Віталій Нечаєв — маленький українець, згідно зі свідоцтвом про народження, але великий інтелектуально. Саме йому сьогодні у Ватикані весь зал аплодував стоячи. Захоплювалися його здібностями і даром від Бога. Можемо собі уявити на хвилинку: вік 9 років, зал стоячи вітає, сам кардинал прирівнює малого з видимим знаком присутності Божої мудрості, бо без Його Божественного дотику хлопець б не був таким, яким він є сьогодні. У 9 років викладає в університеті, підтримує маму і молодшу сестричку. Крім визнання та офіційних регалій, Віталій отримав 1000 євро, які він витратить “на проживання сім’ї та навчання” . Уявімо собі на хвилину, як у 9 років дитина так може мислити? ” — написав на своїй сторінці в Facebook написав Тарас Семенюк.

Премія Джузеппе Шакка була заснована в 2001 році, щоб привертати увагу громадськості до видатних особистостей і для збору коштів на благодійність.

Віталій Нечаєв відомий в Україні. За неймовірні здібності вундеркінд навіть отримав національну премію. Третьокласник читає лекції вe Черкаському університеті, його пізнанням в історії дивуються маститі педагоги.

До трьох років Віталік не вимовляв навіть слово “мама”. Рідні вже думали звернутися до медиків. Але одного разу малюк взяв до рук газету і став читати її вголос. “Ми подумали спочатку, що він у пам’яті просто запам’ятовував телепрограму, що буде по телевізору, але він дійсно читав, і ми не знаємо донины, як він навчився це робити», — розповідала мати хлопчика Ольга Нечаєва.

У планах Віталіка — закінчити школу екстерном і вступити до вишу.

Теги: