22 листопада у Києві відбувся ІІ Всеукраїнський форум сім’ї, оргіназований Всеукраїнським громадським рухом "Україна за сім’ю" та підтриманий неурядовими організаціяии України, політиками, церквами, науковцями та громадськими діячами, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на організаторів форуму.

Метою форуму є захист та зміцнення інституту сім’ї. В ході форуму відбулись панельні дискусії з представниками різних галузей суспільного життя країни. Зокрема священнослужителі церков наголошували на важливості Божого слова для побудови міцної сім’ї. Вони поділились баченням того, що церква має не лише давати шлюб подружжю, але й підтримувати сім'ю в подальшому її існуванні, беручи участь в сімейних подіях.


Науковці та освітяни переконували в тому, що суспільство бере свій початок не з сім’ї, а зі знання та шанування свого роду. Також наголошувалось про необхідність звернути увагу на навчальні програми духовно-морального аспекту.


Представники громадянського суспільства та корпоративних культур нагадали, що людей часто приваблюють гарно подані ідеї, навіть якщо вони хибні. В результаті сьогодні Україна переживає сімейну кризу, а українські сімейні традиції переслідують сучасні загрози, такі як одностатеві шлюби, громадянські шлюби, відмова від новонароджених дітей, рання сексуальна просвіта молоді, "партнер на одну ніч" та ін. Тому учасники форуму пропонували доносити до суспільства традиційні сімейні цінності яскраво, привабливо та ефективно.

Політики у своїй дискусії прийшли до спільної думки, що церква може зробити значно більше в сфері формування сімейних цінностей, аніж державні мужі.

Щоб краще вибудувати стратегію збереження сімейних цінностей, учасники форуму працювали в секціях: церква за сім’ю, освіта за сім’ю, громадянське суспільство за сім’ю, ЗМІ, інформаційна політика та державна сімейна політика.

Не обминув своєю увагою форум і Президент України Віктор Янукович,  надіславши учасникам форуму свої вітання. Він вважає, що цей захід "має надзвичайно важливу мету - об'єднання усіх, хто відстоює традиційне розуміння родини та сімейних цінностей". Президент висловив переконання, що "сім'я і надалі буде особливим об'єктом уваги інституцій влади, громадянського суспільства та церков України, оскільки її роль у вихованні молодого покоління, забезпеченні стабільного розвитку держави, збереженні і примноженні духовних основ нації є визначальною".

Своїми враженнями про сімейну ситуацію в країні та зокрема про ІІ Всеукраїнський форум сім’ї ділились і гості форуму. "Без сім'ї немає роду, без роду - народу", -  заявив народний депутат України Вадим Колісніченко, висловивши надію, що українці зможуть зберегти себе. Народний депутат України Оксана Калетник назвала егоїстами тих, хто боїться вступати в шлюб та брати на себе відповідальність за свою сім'ю. Крім того, вона подякувала Всеукраїнському громадському руху "Україна за сім’ю" за активну громадянську позицію. Народний депутат України Валерій Дубіль, батько чотирьох дітей, закликав кожного щодня жити в любові, щоб не засмучувати членів своєї сім’ї. Юрій Мірошниченко, народний депутат, представник Президента у Верховній Раді, звернувся до учасників форуму словами "молись і трудись", закликавши активніше втілювати в життя задекларовані наміри.

"Навіть Організація Об’єднаних Націй проголосила 2014 рік «Міжнародним роком сім’ї», тож нам, українцям, також потрібно об'єднати свої зусилля в Національному громадському русі «Україна за сім’ю» з метою відстоювання інтересів української сім’ї. Закликаю також і Всеукраїнську раду церков оголосити 2014 рік "Роком сім’ї". Я переконаний, що міцна сім’я - це основа морально здорової, економічно стабільної та процвітаючої України", - підкреслив голова Всеукраїнського громадського руху "Україна за сім’ю" Павло Унгурян.

Закінчився форум привітанням від Всесвітнього форуму сім'ї та прийняттям резолюції ІІ Всеукраїнського форуму сім’ї, в якій пропонується створити окреме Міністерство сім'ї та молоді, а парламент закликається не ухвалювати законів, які паплюжать інтереси сім'ї.

Фото: Георгій Никифорець

Теги: